Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 2544
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море - ФК ЦСКА 1948 0:0 в мач от Първа лига

Първа лига стартира с нулево реми между евробойците ни Черно море и ФК ЦСКА 1948

И двата тима определено мислеха повече за предстоящите си мачове в Лигата на конференциите

89′

БИДУНГА Е ИЗГОНЕН! ФК ЦСКА 1948 доигра мача с човек по-малко, след като в самия край за втори жълт картон изгонен беше Райън Бидунга. Изключително бесен от съдията Гинчев обаче бе наставникът на варненци Илиан Илиев. Той имаше сериозни претенции към рефера заради това, че вместо да остави обещаващата атака на "зелено-белите", арбитърът реши да наказва сурово провинилия се африканец.

86′
Снимка 675335

Източник: startphoto.bg

86′

Стив Фуртадо получава официално предупреждение.

84′

Талис приключва участието си в този двубой. Влиза Октавио.

82′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Селекцията на Илиан Илиев не се отказваше да търси победата в този мач. В 82-ата минута появилият се като резерва Уеслен бе отчаян от нова добра изява на Маринов. Почти веднага шут от границата на наказателното поле отправи и Панайотов, ала статуквото отново не беше променено.

78′
Снимка 675334

76′

Мартин Милушев се появява в игра за Черно море, а напускащият е Николай Златев.

76′

Дуду приключва с официалния си дебют за Черно море. Време е в действие да видим Едгар Пашеко.

Снимка 675333

74′

Симеон Василев получава официално предупреждение.

69′

Евгений Сердюк получава жълт картон малко, след като се появява в игра.

68′

ЗЛАТЕВ! Черно море беше изключително близо до отбелязването на дългоочаквания първи гол. Васил Панайотов отново имаше принос за отправянето на качествен пас в наказателното поле. Теодор Иванов не успя със шпагата си, което позволи на връхлитащия Николай Златев да отправи изстрел от няма и десет метра. И тук дойде мигът на младия страж Петър Маринов, който с фантастична изява спаси своя тим от гол. Пред Златев се откри и шанс за добавка, ала Стийв Фуртадо изчисти в сюблимния момент.

Снимка 675332

67′

Имащият картон Парвиз Умарбаев ще напусне игра, а вместо него влиза Том Рапнуи.

66′

Андреяс Калкан отстъпва своето място на нападателя Уеслен.

66′

Даниел Димов ще бъде заменен, а в игра влиза новото попълнение Начо.

Снимка 675331

66′

Евгений Сердюк ще замени централния нападател Марио Илиевски.

61′
Снимка 675330

58′

Биирсент Карагарен приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Касиано Бузон.

56′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от ФК ЦСКА 1948 поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 56-ата минута, тогава Бирсент Карагарен сам потърси контакта с Влатко Дробаров, за да падне в наказателното поле на "моряците". Реакция от съдията Гинчев не последва, давайки ясен знак играта да продължи.

Снимка 675329

49′

Второто полувреме започна със силно представяне за гостите от ФК ЦСКА 1948. Още с появата си на терена Емил Ценов отправи опасен удар покрай лявата греда на "моряците". Секунди по-късно остро центриране от корнер премина успоредно на варненската голлиния, но така и не се намери някой в "червено", който да запрати кълбото към мрежата.

48′

Валентин Илиев е осъществил смяна на почивката, като вместо Марто Бойчев в игра влиза Емил Ценов.

47′
Снимка 675322

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНИВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Парвиз Умарбаев получава жълт картон, с леко закъснение, от главния съдия.

41′

МАЗИР СУЛА! Черно море можеше да приключи първата част като лидер в резултата. "Моряците" организираха светкавична контраатака чрез Виктор Попов и Дуду. Новото попълнение проби скоростно през центъра, след което продължи към Мазир Сула. Офанзивният полузащитник отправи много силен удар, който по страхотен начин бе отразен от Маринов. При корнера Райън Бидунга действа решително и изчисти секунди преди Живко Атанасов да направи може би голово докосване.

39′
Снимка 675316

38′

Младият Марто Бойчев загатна за таланта си, след като в 38-ата минута демонстрира техника на малък периметър и отправи опасен удар, който обаче не доведе до необходимостта от реакция на Пламен Илиев.

34′

Влатко Дробаров получава жълт картон, след като изпусна нервите си по адрес на главния съдия Гинчев.

Снимка 675321

27′

Кратка почивка за вода.

23′

Радослав Кирилов опита късмета си с изстрел от средна дистанция в 23-ата минута, но изпълнението му се оказа доста неточно.

15′

Райън Бидунга получава първия си жълт картон в мача заради нарушение срещу Златев.

Снимка 675315

7′

СУЛА! Първата реално положение за гол настъпи в седмата минута, когато Даниел Димов наказа грешка на Симеон Василев и моментално подаде към Васил Панайотов. Халфът пусна остър пас в наказателното поле, ала Мазир Сула направи неочаквана издънка и допусна топката да мине между краката му вместо да отправи шут в обсега на "червената" врата.

3′

Макар и отсъдено секунди по-късно като засада, гостите от ФК ЦСКА 1948 сътвориха първото по-интересно събитие в мача. Това се случи в третата минута, когато Радослав Кирилов получи дълго подаване от съотборник. Капитанът на "червените" стреля без излишна подготовка, но и видя страхотната реакция на Пламен Илиев, който се протегна максимално, за да отрази. С опита за голова добавка пък се размина новото северномакедонско попълнение Марио Илиевски.

Снимка 675319

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия преди дни - Илия Вълов. Двама от наследниците му са замесени днес в срещата. Това са треньорът на ФК ЦСКА 1948 - Валентин Илиев, също така и синът му Теодор Иванов.