90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:
90′

Двубоят във Варна завърши. Черно море спечели три точки, но остава на втората позиция с 54, колкото има и лидера Лудогорец. “Орлите” обаче са с два мача по-малко. ФК ЦСКА 1948 е шести с 37 точки.

84′

Темпото спадна, а играта се накъса.

66′

Исмаил Иса вкарва вторият си гол в мача и извежда варненци напред в резултата. Мазир Сула центрира от ъглов удар и прати топката на главата на Иса, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят отправи точен удар, а кълбото премина през ръцете на Маринов и влезе във вратата за 2:1.

53′

Мазир Сула можеше да вкара красиво попадение, след като овладя на гърди топката, прехвърли защитник от Бистрица и директно от въздуха стреля от границата на наказателното поле към вратата на гостите. Добрата намеса на Петър Маринов обаче предотврати резултатът да стане 2:1.

49′

Варненци стартираха добре втората част. Уеслен напредна по крилото, обърна посоката и подаде на Дани Мартин. Крайният бранител остана сам срещу вратаря на “червените”, но от малък ъгъл Маринов спаси.

45′

Вторите 45 минути стартираха.

45′

Първите 45 минути завършиха.

31′

Гол за гостите от Бистрица. Талис намери Радослав Кирилов, който нагласи топката и с удар покрай Дани Мартин я прати в ъгъла на Иван Дюлгеров.

22′

Бразилецът опита късмета си от дистанция, но неточно.

18′

Уеслен стреля опасно по диагонала, но вратарят на гостите Маринов улови.

4′

Гол! Черно море открива след грешка на гостите. Бирсент Карагарен опита да върне топката към вратаря Маринов. Това позволи на Илиан Илиев младши да отнеме точно пред стража и да пусне подаване към Исмаил Иса. Централният нападател безпроблемно вкара топката в опразнената врата и реализира за 1:0.

2′

След страхотна комбинация между Сердюк и Талис украинецът остана очи в очи с Дюлгеров. Нападателят прокара топката покрай вратаря на домакините, но не успя да намери очертанията на вратата.

1′

23. Едгар Патрисио Франко Пашеко 92. Пиер Даниел Нгуинда Ндифон

Отборите на Черно море и ФК ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига.

"Моряците" влизат в двубоя на второ място във временното класиране с 51 точки. Възпитаниците на Илиан Илиев загубиха с 0:2 от Берое като гости през миналата седмица и изостават с три точки от лидера Лудогорец, а освен това имат и мач повече.

Сега варненци ще се опитат да се върнат на победния път на своя стадион. Черно море е най-добрият домакин до момента в първенството, след като спечели 10 мача, а в един завърши наравно. От групата на отбора отпаднаха наказаният Пабло Гарсия и Мартин Дичев.

От ФК ЦСКА 1948 отбелязаха дебюта на сина на Валентин Илиев

Със специално съобщение

ФК ЦСКА 1948 е шести във временното класиране с 37 точки. "Червените" все още нямат победа през пролетта, след като стартираха с две поредни равенства, а след това допуснаха две загуби. Тимът на Николай Панайотов трябва да подобри значително резултатите си, защото рискува да изпадне от Топ 6.

В последния кръг ФК ЦСКА 1948 отстъпи с 1:2 у дома на ЦСКА, след като допусна обрат в края.

Главен съдия на срещата е Станимир Тренчев, с помощници Димитър Русев и Марио Данаилов. С ВАР ще се занимават Радослав Гидженов и Георги Стамболджиев. Делегат на БФС е Николай Владимиров, а работата на реферите зорко ще следи Георги Славов.