ФК ЦСКА 1948 постигна първи успех в елита, след като победи Славия с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

По този начин "червените" са на шесто място с шест пункта, докато "белите" са 10 с една точка пред днешния си опонент.

Снимка 680071

Източник: startphoto.bg

Макар темпото на мача да не бе интензивно, домакините съумяха да открият резултата. В 24-ата минута нападателят Евгений Серд Евгений Сердюк пое дълго подаване, след което комбинира с Талис, а той със същински снаряд разпъна мрежата на вратаря Светослав Вуцов.

Десет минути по-късно съставът на Валентин Илиев пропусна чудесна възможност да удвои преднината си. При бърза контраатака, подхваната от голмайстора Талис, топката достигна до Бирсент Карагерен, който от стрелкова позиция стреля покрай вратата.

Снимка 680070

С оглед по-силното представяне в срещата, тимът от Бистрица заслужено увеличава аванса си. В 52-ата минута нападателят Евгений Сердюк се възползва от неразбирателство в отбраната на Славия, когато се пребори с Мартин Георгиев, за да преодолее Светослав Вуцов и да вкара топката в опразнената врата.

В 63-ата минута "белите" пропиляха огромен шанс да намалят изоставането си. Кар Фабиен финтира трима играчи на домакините, навлезе в наказателното поле и центрира, ала Петър Маринов изби топката с крак, коята се озова в Кристиян Стоянов, той я отклони към Зеедорф, чийто удар от непосредствена близост премина встрани.

Снимка 680066

Минути преди края на редовното време възпитаниците на Златомир Загорчич отново не успяха да реализират попадение. Десният краен бранител Ертан Томбак овладя топката на дясното крило и центрира, а на далечната греда Зеедорф стреля от движение, предизвиквайки добра намеса на Петър Маринов.

ФК ЦСКА 1948 - Славия 2:0, (Развой на срещата по минути)