Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90+3′

Край на мача!

77′

ГООООООООООООЛ!! Даниел Генов възстановява равенството! Генов излезе на стрелкова позиция и с мощен диагонален удар в близкия ъгъл порази Величков и изравни за 1:1.

75′

Ахмед Ахмедов влезе много опасно в наказателното поле и отправи изстрел към вратата, но Федерико Бариос скъси бързо дистанцията и спаси.

69′

Домакините пропуснаха много добра възможност в 69-ата минута. Даниел Генов първо стреля, но Мартин Величков спаси. След това последва нов шут на Мартин Смоленски, но вратарят на гостите отново се справи перфектно.

56′

Мартин Бачев си отбелязва автогол и "соколите" повеждат! Варненци организираха бърза контраатака и Ромей Ивееш пусна пас с глава в наказателното поле. Там Мартин Бачев опита да изчисти топката, но си отбеляза автогол.

45′

Начало на втората част!

45+1′

Край на първата част!

45′

Антонио Вутов стреля с глава, но Бариос успя да спаси.

43′

Сега се откри шанс за врачани. Даниел Генов отправи много силен удар от границата на наказателното поле, но Мартин Величков изби.

36′

Чак в 36-ата минута гостите достигат до първото по-сериозно положение. След центриране от корнер Браян Переа беше много близо до това да си отбележи автогол. Последва центриране към Александър Цветков, а той стреля с глава, но изкара топката в аут.

19′

Мартин Смоленски центрира отлично от корнер и Стефан Цонков скочи над всички, като стреля с глава, но топката мина над вратата.

1′

17. Чавдар Ивайлов 99. Даниел Халачев

Ботев (Враца) приема Спартак (Варна) в любопитен двубой от 12-ия кръг на Първа лига. Срещата е днес от 19:30 часа на стадион "Христо Ботев". Главен съдия на мача е Васил Минев.

Врачани влизат в срещата на 13-о място с шест точки, докато "соколите" са трети с 14 пункта.

Христо Янев с първа тренировка начело на Ботев (Враца)

Ето подробности

За треньорите и на двата отбора това ще бъде повторен дебют. Ботев се раздели с Тодор Янчев, а на неговото място се завърна Христо Янев, който води тима и през миналия сезон. Александър Томаш напусна Спартак, за да поеме ЦСКА. В домакинството на Левски начело на варненци беше Иван Цветанов, а след това като постоянен наставник беше назначен Кириакос Георгиу. За него това ще е втори период в отбора, след като води Спартак във Втора лига преди време.

Христо Янев ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. Ботев изигра контрола в паузата на първенството, като отстъпи с 2:3 на Левски на "Герена". За Спартак се завръща хърватският защитник Франьо Пърце.