Реал Мадрид стартира новия сезон в Шампионската лига с успех с 3:1 над Щутгарт. "Белия балет" вкара два гола в последните десет минути на мача, за да си подпечата успеха.

Щутгарт направи много голям пропуск в 8-ата минута. Дениз Ундав изведе Енцо Мийо сам срещу Тибо Куртоа, но завършващият му удар бе разочароващ, пращайки топката встрани от вратата на белгиеца.

Снимка 682858

Гостире направиха нов много голям пропуск в 16-ата минута. Крис Фюрих подаде към Денис Ундав, той продължи топката за Анджело Щилер, който бе сам срещу Тибо Куртоа и стреля, но вратарят на Реал Мадрид успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Щутгарт бе много близо до това да поведе в резултата в 28-ата минута. Германският отбор организира бърза контраатака, при която Дениз Ундав напредна и стреля, получи се рикошет в крака на Даниел Карвахал, а след това топката кацна на напречната греда на вратата на Тибо Куртоа.

Пет минути по-късно съдията Юмют Халил Мелер се нагърби да свири дузпа за Реал Мадрид, след като прецени, че Максимилиан Мителщед е извършил нарушение срещу Антонио Рюдигер в наказателното поле на Щутгарт. Рюдигер откровено симулира, а съдията се подведе. ВАР го привика да преразгледа ситуацията и след тази намеса Мелер поправи решението си и отмени дузпата, която първоначално бе отсъдил.

Снимка 682856

В 44-ата минута Дениз Ундав получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Реал Мадрид, след което Даниел Карвахал извърши нарушение срещу него в наказателното поле на "кралете". Съдията Мелер посочи бялата точка, но страничният съдия маркира засада при подаването към Ундав и това бе правилното решение.

Реал Мадрид поведе в резултата в самото начало на второто полувреме. Орелиен Чуамени пусна много добър пас към Родриго, който бе изпуснат от Максимилиан Мителщед. Бразилецът нахлу в наказателното поле на Щутгарт и пусна към Килиан Мбапе, който не пропусна да вкара в опразнената врата. По този начин Мбапе вкара и при дебюта си за Реал Мадрид в Шампионска лига.

В 59-ата минута Даниел Карвахал подаде към Винисиус Жуниор, който стреля от границата на наказателното поле на Щутгарт, а топката се спря в напречната греда на вратата на Нюбел.

Щутгарт успя да изравни резултата в 68-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Реал топката стигна до Левелинг, който я подаде към Дениз Ундав, който с глава я прати във вратата на Тибо Куртоа. При паса към Ундав, Орелиен Чуамени увисна и не успя да покрие нападателя на Щутгарт.

Реал Мадрид отново поведе в резултата в 83-ата минута. Лука Модрич центрира от корнер в наказателното поле на Щутгарт, където Антонио Рюдигер бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Александър Нюбел.