Отборът на Саутхемптън се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на лигата. "Светците" елиминираха Евертън като гост със 7:6 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши наравно при резултат 1:1, след голове на двамата капитани. Първо се разписа Абдулай Дукуре, който откри в 20-ата, но Тайлър Харууд-Белис изравни в 32-ата минута. Така победителя от мача трябваше да се определи след изпълнение на дузпи.

При изпълненията от 11-те метра футболистите на Ръсел Мартин бяха безпогрешни и при шестте си изпълнения, докато фаталният пропуск за "карамелите" направи ветеранът Ашли Йънг и по този начин прати "светците" в следващата фаза.

Срещата стартира с опит за натиск от страна на домакиинте, които стигнаха до първата опасна ситуация в 12-ата минута, когато Йеспер Линдстрьом проби и влезе отдясно в наказателното поле, след което намери Бето. Нападателят се шмугна между трима играчи на Саутхемптън и стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Алекс Маккарти парира в корнер.

"Карамелите" продължиха да нападат и откриха резултата в 20-ата минута. След центриране от корнер на Дуайт Макнийл вратарят на "светците" Маккарти не се намеси по най-добрия начин, а играч на Евертън върна топката от аутлинията в наказателното поле. Там Майкъл Кийн отклони с глава за капитана Абдулай Дукуре, който също с глава прати топката отблизо във вратата за 1:0.

В 25-ата минута Джо Арибо засече с глава една отбита в наказателното поле на домакините, но над вратата в аут.

Минута по-късно Евертън пропусна страхотна възможност да удвои преднината си. Макнийл намери Дукуре в половината на "светците", след което капитанът изведе отлично зад защитата Линдстрьом. Норвежецът се измъкна от засадата, напредна и влезе отляво в наказателното поле, но буквално подаде топката на вратаря Маккарти с удара си.

Саутхемптън, обаче, изравни резултата в 32-ата минута. Чарли Тейлър центрира от свободен удар отляво на наказателното поле, а на далечната греда Дукуре и Макнийл изпуснаха капитана на "светците" Тайлъл Харууд-Белис, който с глава прати топката отблизо във вратата на Жоао Вирджиния за 1:1.

Минута преди края на първата част Максуел Корне получи топката отдясно в половината на Евертън, след което влезе навътре и стреля от границата на наказателното поле към далечния ъгъл, но завъртя кълбото малко над вратата в аут.

На почивката мениджърът на "светците" Ръсел Мартин направи една промяна, като пусна в игра Матеуш Фернандеш на мястото на Адам Лалана.

Евертън можеше отново да поведе в резултата в 54-ата минута, но домакините пропуснаха страхотна възможност. Бето успя да отклони една топка, изпратена по въздуха, и изведе Линдстрьом на скорост отдясно. Норвежецът излезе сам срещу вратаря в наказателното поле, но Маккарти излезе много добре и блокира удара, спасявайки отбора си от сигурно попадение.

Три минути по-късно и Саутхемптън имаше шанс за гол. Резервата Матеуш Фернандеш разигра добре с Райън Фрейзър отляво, като португалецът влезе в наказателното поле и след това комбинира шотландеца, който се измъкна от защитник на "карамелите" и от малък стреля към вратата, но Вирджиния спаси.

Играта в следващите минути се поуспокои, макар че домакините продължиха да владеят повече топкатат.

В 81-ата минута Саутхемптън погледна към вратата на противника си, като резервата Бен Бреретон Диас стреля от дъгата пред наказателното поле, но в ръцете на вратаря.

"Карамелите" отговориха две минути след това, когато Тим Ироегбунам засече с глава центриране от корнер, но над гредата в аут.

Евертън налажи натиск в края и секунди след изтичането на четирите добавени минути стигна до корнер. Топката беше изчистена от играч на "светците", но попадна на левия крак на Ашли Йънг, който отправи удар от воле, който излезе  в аут. Така победителят трябваше да бъде определен след дузпи.

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 0:3 в мач от Висшата лига