26-годишният колоездач Мирослав Минчев е спортист №1 на община Разград за 2015 г. Това определи седемчленна комисия от спортни деятели и журналисти.

След осемкратния републикански рекордьор остана вратарят на Лудогорец - Владислав Стоянов.

Класацията се извършва след като първо спортните клубове номинират свои състезатели, доказвайки с протоколи от състезания класиранията им през годината.

17 представители на 14 вида спорт участваха в тазгодишната класация. Индивидуалните спортове имат право на до две номинации, а отборните - по една. След проверка на изрядността на протоколите всеки от членовете на комисията определя своя десетка, точките се сборуват, а след това се умножават по три вида коефициенти, свързани с конкуренцията в конкретните състезания, възрастовата група на състезателя, както и това дали спортът е олимпийски.

Победителят Мирослав Минчев от клуба по колоездене „Спринт" събра 237,45 точки. През тази година той е победител в дисциплината 1000 метра на републиканско първенство, на европейското първенство в Швейцария остана десети в спринта, участва и в други международни състезания, от които събира точки за участие в Олимпиадата в Бразилия догодина, все още обаче не е извоювал квота.

С 204,67 точки на второ място в десетката на Разград е вратарят на футболния Лудогорец Владислав Стоянов - шампион на България за отминалия футболен сезон. Трети - със 122,59 точки - е шахматистът Ивайло Енчев, който е с две първи места на републикански първенства - класически шах и блиц.