Георги Пеев и Благой Георгиев изиграха много силен мач за своя Амкар и бяха в основата на усепха с 3:0 в гостуването на Кубан в българското дерби от 9-ия кръг в Русия.

Благо откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Пеев, след това и Георги се разписа в 16-ата минута от дузпа. Преди това пък Мартин Якубко удвои преднината на гостите в 14-ата минута.

В състава на Амкар цял мач записа и Петър Занев, докато Захари Сираков остана на пейката. За домакините пък титуляр бе Ивелин Попов, но той не успя да помогне за по-добър резултат.

С тази победа Амкар излезе на 7-ото място във временното класиране в Премиер лигата с 13 точки. Кубан пък остава на 10-ото място с 10 точки и трети пореден мач без победа в актива си.