Отборът на Щутгарт надигра Ювентус с 1:0 на "Алианц Стейдиъм" в мач от третия кръг в основната фаза в Шампионска лига. Авторът на победния гол за "швабите" бе Ел Билал Туре, който бе точен дълбоко в добавеното време на мача. По този начин нападателят на Щутгарт съсипа усилията на вратаря на домакините Матиа Перин, който направи 9 феноменални спасявания, включително и дузпа, изпълнена от Енцо Мило. Италианският страж обаче не успя да спаси точката за Ювентус в двубоя.

Щутгарт стигна и до гол в 48-ата минута чрез Дениз Ундав, но той не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР, а Ювентус завърши срещата с 10 души, след като капитанът Данило бе изгонен в 86-ата минута след втори жълт картон.

Гостите започнаха силно двубоя, като гостите стигнаха до първата чиста голова възможност в 3-ата минута, когато Ермедин Демирович бе намерен на границата на наказателното поле на Ювентус и стреля ниско по тревата, но Матиа Перин улови.

Дениз Ундав отправи удар от границата на наказателното поле на Ювентус, но в последния възможен момент Данило тсе впусна на шпагат и успя да блокира в 4-ата минута.

В 12-ата минута Енцо Мило получи топката в наказателното поле на Ювентус и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

Щутгарт изпусна златна възможност да излезе напред в резултата в 29-ата минута, когато Ангело Щилер изведе отдясно Енцо Мило, който от своя страна сви за Ермедин Демирович. Босненският нападател шутира с първото си докосване, но изпрати топката в левия страничен стълб на вратата.

Само минута по-късно Дениз Ундав шутира от далечна дистанция, но Матиа Перин се намеси и улови.

В 41-вата минута Ангело Щилер центрира топката на втора греда в наказателното поле на "бианконерите", където Дениз Ундав се извиси и стреля по диагонал с глава. Матиа Перин обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Джейми Левелинг получи топката на границата на наказателното поле и успя да я задържи, след което да продължи за Йоша Вагноман. Крайният бранител на Щутгарт шутира с първото си докосване, но изпрати топката над напречната греда в 44-ата минута.

Щутгарт продължи да бъде по-дейният отбор на терена и на старта на втората част, като гостите логично стигнаха до гол в 48-ата минута. Топката бе изпратени в предни позиции, като Дениз Ундав овладя с рамо, след което шутира от воле, изпращайки топката левия ъгъл на вратата. Матиа Перин остана безпомощен от силния удар на германския национал. След дълго преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен, защото отговорникът за системата Денис Хинглер прецени, че нападателят на Щутгарт си е спрял топката с ръка.

В 60-ата минута Демирович получи топката на границата на наказателното поле на Ювентус и отправи мощен удар точно под напречната греда, но Матиа Перин отново бе последната преграда пред гола.

Енцо Мило навлезе в наказателното поле на Ювентус чрез дрибъл в 62-рата минута и отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата. Там вездесъщият Матиа Перин направи феноменално спасяване.

В 67-ата минута Кенан Йълдъз отправи удар от близка дистанция, но след серия от рикошети, топката бе отбита.

Щутгарт получи правото да изпълни дузпа в 86-ата минута заради нарушение на Данило срещу Антони Руо. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, главният рефер Еспен Ескас посочи бялата точка и вдигна втори жълт и респективно червен картон на капитана на Ювентус. Енцо Мило се нае с изпълнението на дузпата, шутира в долния десен ъгъл, но Матиа Перин отново открадна шоуто и отрази.

Щутгарт успя да се добере до гола, а вездесъщият Матиа Перин капитулира в третата минута от добавеното време на мача. Енцо Мило получи топката с гръб към вратата на границата на наказателното поле на Ювентус и пусна за Ел Билал Туре, който овладя и с второто си докосване опъна мрежата на Ювентус, за да донесе успеха на "швабите" в мача.

Така "швабите" постигнаха първата си победа в тазгодишното издание на турнира и с актив от 4 точки се изкачиха до 16-о място в класирането, докато Ювентус остава 11-и с 6 точки.

Шеф на Ювентус за Погба: Нашата позиция е ясна