Младежкият национален отбор на България загуби шансове за класиране на Евро 2021. "Лъвчетата" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Полша в Гдиня. Здравко Димитров вкара страхотен гол в края на първото полувреме, но Бартош Бида изравни в 66-ата минута.

"Трикольорите" изиграха силен мач, като пропуснаха няколко добри възможности за попадение. Здравко Димитров от Левски определено бе над всички.

България събра 15 точки и остава на трето място в групата, докато Полша е втори с две повече.

Снимка 500432

Източник: Фейсбук

Още в началните минути на мача Георги Русев се контузи и бе заменен от Здравко Димитров. Малко след това Доминик Янков нанесе силен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в играч на домакините и стигна до Калоян Кръстев. Нападателят се намираше в засада, но и без това не успя да се разпише останал сам срещу Грабара.

Последваха два удара на Илия Юруков от далечна дистанция - първият излезе в аут, а вторият бе спасен от вратаря.

В 33-ата минута българската защита сбърка и остави Богуш непокрит в наказателното поле, но той не успя да играе с топката. Малко след това Наумов отрази удар на противников футболист.

Снимка 500430

В 41-ата минута Здравко Димитров вкара невероятен гол. Фланговият футболист на Левски проби отляво и навлезе към наказателното поле. Крилото финтира четирима играчи на Полша и с мощен удар от границата на наказателното поле прати топката в десния ъгъл на Грабара.

Първата добра възможност през втората част бе на сметката на домакините. След центриране от корнер Здравко Димитров игра с топката, но тя достигна до Листковски, чийто удар все пак не бе в очертанията на вратата. "Лъвчетата" отговориха с удар от далечна дистанция на Станислав Иванов, който бе неточен.

Снимка 500429

В 58-ата минута Здравко Димитров бе близо до втори шедьовър, след като получи топката от Валентин Антов и шутира силно, но Грабара отрази удара му.

В 66-ата минута поляците изравниха. Кимала стигна до топката след центриране от корнер и стреля силно в горната греда. Бартош Бида се ориентира най-добре и прати топката във вратата за 1:1.