Левски ще започне финалния си поход към титлата с вечно дерби. Сините и ЦСКА ще се срещнат в първия кръг на плейофите, а преднината на тима от "Герена" пред втория Лудогорец изглежда твърде голяма за преодоляване от разградския хегемон. Всичко това е породено от моментното състояние на орлите, пише "Тема спорт".
Хулио Веласкес обича да казва, че гледа настоящето, а не губи енергия да се взира в бъдещето или да се връща назад към историята. Точно и това трябва да направи испанецът преди поредното дерби с ЦСКА. Защото миналото показва, че синята трагедия е голяма срещу вечния съперник в плейофната фаза.
До момента двата тима са се срещали в 14 мача при такъв регламент в първенството. От тях Левски е спечелил само един двубой, загубите са цели 9, а равенствата са четири при голова разлика 11-26 в полза на отбора от Борисовата градина.
bozia-ivanov
на 24.04.2026 в 04:13:01 #2За пореден път за сведение на другите,не за маразматика,родоотстъпника и манипулатор #2 относно пусканите му чаршафи за някакви стари решения.Да,те са за фалита на старото ад,но след това хронологично има редица събития затвърждаващи ,че ЦСКА е правоприемника и наследника на фалираното ад.Раз—това се узаконява и от ДК —комисия на фифа и от CAS—съда по спорта чрез свои решения, два—от мнението на ИИ—изкуствен интелект относно ЦСКА и историята му,а той борави с възможно най—достоверната база данни. А ето го и мнението на ИИ,цитат:“CSKA Sofia's history in UEFA competitions includes two European Cup semi-final appearances and one Cup Winners' Cup semi-final appearance, making them the only Bulgarian club to have reached the final four of the European Cup. The club has also competed in numerous other UEFA tournaments, such as the UEFA Cup and the Europa League, with various qualifying rounds, first rounds, and group stage appearances.” Ето от ИИ още по—детайлно обяснение,от което става ясно,че ЦСКА е изпълнила и двете условия—или ,че е и правоприемник и наследник: “Правоприемникът е организацията, която законно и финансово е поела правата и задълженията на друга, вече несъществуваща организация. Спортният наследник е понятие, което се прилага в случаите, когато една спортна организация продължава дейността на друга, като запазва историята, постиженията и символиката, дори и при наличие на правни и финансови разграничения между двете.” Ето и отговорите на дежурните други въпроси към мен на лефскарина—маразматик. Относно пъпа на българския футбол къде е бил хвърлен.Ето цитат от книгата “Футболът в България” на футболния статистик и журналист Кл.Симеонов,издадена през 1984 г.,в чест на 75 годишнината на Първоучредения български футболен клуб и признат от фифа на 34—то място “Футбол клуб”:…..Новата формация се установява на игрището при “Крушата”,някъде около сегашния колодрум в Борисовата градина…..”.Като това е част от разказа на спортния журналист Г.Урумов в есето му”Исторически откъси”. За БВП % на НРБ от световния и на сегашния булгаристан съм писал в други писания със съответния линк удостоверяващ казаното….
anatoli-iliev
на 23.04.2026 в 06:12:07 #1ПраИме вЧепатление , че в последно време даже каруците край Подмокрената река ги нЕма !! НЕма каруц....нЕма индианец в син кюлот , аптеките празни а преди преди мач беше пълно с индианец от четата на Винету и Свещената Свиня !! А те ти проблема ....свариха Тиквата ..сега гонят Шиши Прасето а то бега и квичи на на умрело ....а за нас пак ....Коледни песни ???! А за събота се чУим дали Свинска глава в говежда шкембе и полята със Тиквен сос !! А ко шъ каите ?? НеШо митириала се изпокрил беее.....що така ???