Юношеският национален отбор на България (родени 1988 година) победи връстниците си  от Македония с 3:2 в контрола, играна на градския стадион в Кюстендил. Началото на двубоя закъсня с 30 минути, тъй като гостите от Македония се бяха забавили на границата.

Възпитаниците на Борис Ангелов изнесоха много силно първо полувреме, в което на два пъти се разписа юношата на Левски - Христо Лемперов в 16-а и в 38-а минута.

Орлин Орлинов от Литекс добави още едно попадение в 27-а минута и когато се очакваше убедителната победа на нашите, македонците вкараха два гола чрез Стойков в 42-та минута и резервата Мухарем в 85-та.

Двубоят в Кюстендил изгледаха повече от 500 зрители, между които и мениджърът Лъчезар Танев. Както е известно, тази контрола е част от подготовката на нашия национален отбор за предстоящата европейска квалификация, на която Бургас ще бъде домакин в края на октомври.

Противници на нашите млади национали ще бъдат отборите на Украйна, Гърция и Молдова, като първите два отбора се класират в следващата фаза.