Юношеският национален отбор на България до 18 години загуби срещата си с Македония, играна в Скопие.

Проверката между двата тима завърши при минималното 1:0 в полза на домакините.

Първата възможност за гол в мача се откри пред България в 12-ата минута. След бърза атака, Ковачев подаде към Русев, който стреля, но покрай лявата греда. Три по-късно Даниел Наумов показа класа и отрази удар на Дарко Додев.

В 26-ата минута националите стигнаха до нова добра ситуация, но Русев не успя да реализира. До края на първата част Наумов отново трябваше да се намесва, след като спаси шут на Сюлеймани от пряк свободен удар

Домакините откриха резултата в 64-ата минута чрез капитана Давор Здравковски, който отбеляза от дузпа.

В добавеното време на мача България остана с човек по-малко, след като резервата Добромир Бонев получи червен картон за нарушение срещу вратаря Филип Трайчевски.

Втората контрола между Македония и формацията, водена от селекционера Светослав Тодоров, ще се състои в четвъртък от 12:00 часа.

Македония U18 - България U18 1:0
1:0 Давор Здравковски (64-дузпа)

Македония: 1. Филип Трайчевски, 2. Тодор Тодоровски, 3. Михаил Маневски, 4. Агон Хани, 5. Нехар Садики (Антонио Митрев), 6. Есмин Личина, 7. Даниел Милованович (Дарко Додевски), 8. Ердон Даци (Кристиян Ацковски), 9. Албан Сюлеймани (Александър Мишев), 10. Давор Здравковски - капитан, 11. Дарко Додев (Шефит Шефити)