Юношеският национален отбор на България до 16 г. отстъпи на Румъния с 1:2 в последния си двубой от приятелския четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена. В надпреварата участие взеха още отборите на Молдова и Андора, а нашият тим завършва с актив от 1 победа и 2 поражения.

Възпитаниците на селекционера Йордан Петков започнаха днешния двубой с амбицията да заличат неприятния спомен от двубоя с Молдова и имаха няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата. В края на първото полувреме обаче Румъния вкара бързи две попадения чрез Вермешан, които до голяма степен предрешиха крайния изход.

Сашо Димитров се ужаси от броя чужденци във футбола ни

Даде обширно интервю

В началото на второто полувреме България върна един гол от дузпа чрез капитана Джанер Садетинов, но до края "лъвчетата" така и не успяха да стигнат до изравняване.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 6. Пламен Аршев (85 - 8. Димитър Петров), 5. Ивайло Митев, 11. Димитър Диклиев (70 - 21.Венцислав Иванов), 2. Борис Стойков, 13. Самуил Колев, 17. Мартин Ситев (77 - 16. Васил Казалджиев), 10. Джанер Сидетинов, 7. Константин Димитров, 18. Стивиян Макавеев (46 - 9. Давид Тодоров), 19. Кубрат Йонашчъ.

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 0:1 Вермешан 41, 0:2 Вермешан 45, 1:2 Садетинов 50-д.