Юношеският национален отбор на България до 17 години започна с победа на международния турнир в Румъния. Отборът на Петър Пенчев спечели с 1:0 над коравия тим на Шотландия. Двата тима се срещнаха за втори път в рамките на 12 месеца, след като миналата година „лъвовете" отстъпиха на „гайдарите" с 0:2 в среща за третото място на турнира „Звезден път" в Москва.

Единственият гол в срещата падна в 35-та минута, когато шотландците не успяха да се ориентират при висока топка, тя попадна в краката на Александър Георгиев и крилото на Литекс не сбърка, останал очи в очи с вратаря.

„Изключително доволен съм от представянето на момчетата, поздравявам целия отбор. Започнахме малко притеснено в първите 15 минути, но после всичко си дойде на мястото. Шотландия имаше няколко положения за гол през първото полувреме. Отбелязахме много хубаво попадение, което ни даде самочувствие и увереност. През второто полувреме бяхме по-добрият отбор, съперникът ни не достигна до ситуация да изравни. Ако трябва да направя сравнение с днешния мач и този отпреди година в Москва, то ще кажа следното - нашето представяне сега беше коренно различно. Преди година бяхме категорично надиграни, а днес се получи равностоен мач, разменихме си по едно полувреме и заслужено победихме", каза селекционерът Петър Пенчев.

Следващият мач на нашите юноши е в сряда, 28 август, от 20:00 часа срещу домакина Румъния. И тази срещу ще се играе на стадион „Буфтя" в Могошоая.