От 13:24 часа родно време "Топспорт.бг" съвместно с радио "Гонг" ще ви направят свидетели на първия двубой на българския национален отбор от турнира "Кирин Къп". Възпитаниците на Христо Стоичков се изправят срещу домакините от Япония. Кой ли ще надделее в сблъсъка на треньорския мостик между двете легенди Зико и Христо Стоичков?!

Япония 1:2 България

Маки, 76

Тодоров, 2 мин,

Янев, 90

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 минута - Начало на двубоя в Осака.

2 минута - Невероятно начало на срещата. Още във втората минута перфектна комбинация между Мартин Петров и Йордан Тодоров извежда последния свободен отдясно на атаката ни и той центрира към непокрития Светослав Тодоров, който изпревари Кавагучи - 0:1.

4 минута - Първа опасност пред вратата на Стоян Колев. Наказава обаче извърша нарушение срещу Росен Кирилов в опита си да надделее над защитника във въздушния двубой.

5 минута - Отново атакуват масирано домакините и отново Росен Кирилов е най-съобразителен и изчиства в ъглов удар. След изпълнението му Топузаков чисти напред.

8 минута - Опит за двойно подаване между Янкович и Мартин Петров, който е предотвратен от защитата на Япония.

10 минута - Отново капитанът ни пробва да намери Зоран Янкович в пеналта на домакините, но подаването му е прекалено безперспективно и завърналият се в "А" тима нападател не успява да достигне до кълбото.

13 минута - Нарушение на защитник на домакините срещу Мартин Петров, което не е отчетено от главния рефер Карлос Мехия.

15 минута - Първа намеса на Стоян Колев, който спасява силен удар на Тамада отблизо и предотвратява гол във вратата си.

19 минута - Зоран Янкович получава контузия при сблъсък с играч на Япония и е изнесен на носилка.

22 минута - Масиран натиск на домакините, които са изнесли играта в половината на българите и вече няколко минути задържат играта в полето на тима ни.

23 минута - Зоран Янкович няма да може да продължи и е заменен от Георги Илиев.

27 минута - Близо половин час от началото на двубоя. България води срещу Япония с 1:0 след гола на Светослав Тодоров още във втората минута на срещата.

33 минута - Светослав Тодоров изскача на голова позиция, но не успява да нанесе решаващ удар, изпреварен от играч на Япония.

35 минута - Мурай засича кълбото с глава след изпълнение на ъглов удар, но не успява да намери рамките на вратата, пазена от Стоян Колев.

39 минута - Самостоятелен пробив на Йордан Тодоров завършва с удар на бранителя, но Кавагучи е на мястото си и спасява.

40 минута - Бърз отговор на домакините и отново след грешка в зоната на Живко Миланов. Стоян Колев отразява изстрел на Каджи.

41 минута - По-малко от пет минути до края на първата част. България продължава да води с 1:0 срещу Япония с попадението на Светослав Тодоров.

44 минута - Суперзвездата на домакините Алекс влиза в игра.

45 минута - Миамото се опита твърде несъсредоточено да изчисти една топка и се наложи Кавагучи да спасява вратата си след изпълнението му.

46 минута - Край на първото полувреме. България води след 45 минути игра на Япония с 1:0 с гол на Светльо Тодоров във втората минута на срещата.

46 минута - Нови проблеми пред Христо Стоичков - отбелязалият единственото попадение в мача Светослав Тодоров излиза, накуцвайки от терена. Селекционерът ни вече извърши една принудителна смяна, заменяйки получилият травма Зоран Янкович с Георги Илиев.

47 минута - Начало на второто полувреме.

48 минута - Нарушение на Мартин Петров срещу играч на домакините и това е добра възможност за домакините.

49 минута - Удар на Наказава твърде високо над вратата и никаква опасност пред Колев.

50 минута - Валентин Илиев е заменил Живко Миланов в състава на българите.

53 минута - Неточен удар на Мартин Петров от границата на наказателното поле.

55 минута - Ново добро положение за домакините, пропиляно от Каджи, който стреля на сантиметри от лявата греда зад Стоян Колев.

60 минута - Валери Домовчийски влиза на мястото на Светльо Тодоров.

65 минута - Добра проява на Валентин Илиев, който избива кълбото пред крака на Каджи след центриране на Алекс отляво.

67 минута - Силен натиск на Япония в последните няколко минути. Българите са се прибрали в половината си и играят предимно на контраатаки.

70 минута - Христо Стоичков най-сетне седна на мястото си на резервната скамейка на отбора ни. Далеч не толкова спокоен е наставникът на Япония Зико, който продължава да стои прав и да ръкомаха.

71 минута - Силен удар с глава на Валери Домовчийски след центриране отдясно, но изстрелът му преминава покрай вратата на Кавагучи.

72 минута - Отново шанс за Стоян Колев, след като резервата Огасавара от няколко метра не успя да улучи рамките на вратата след разбъркване в полето на българите.

73 минута - Нов пропуск за домакините, след като този път Тамада стреля от упор, но не улучи добре кълбото и то излезе в аут. Натискът от страна на Япония обаче е твърде осезаем, след  като на няколко пъти възпитаниците на Зико пропуснаха да изравнят.

75 минута - Глътка въздух за българите, след като най-сетне успяхме да овладеем топката чрез Димитър Телкийски и да прекъснем все по-засилващия се натиск от страна на домакините.

76 минута - За съжаление очакваното се случи - Маки е най-съобразителен след поредното разбъркване пред Стоян Колев и отблизо успява да промуши кълбото в мрежата.

80 минута - Станислав Ангелов е получил травма и лежи на тревата, а до края на редовното време остават 10 минути. 1:1 между отборите на Япония и България.

82 минута - Стоян Колев излиза извън пределите не пеналта, за да изчисти топката пред връхлитащ играч на домакините.

85 минута - Христо Янев заменя капитанът Мартин Петров в състава на българите. До края Росен Кирилов с капитанската лента.

90 минута - ГОООООООЛЛЛ!!!!! Христо Янев бележи за 1:2 след далечен удар.

93 минута - край на мача. България победи Япония с 2:1 и започна с успех участието си в "Кирин Къп".

Състави:

Япония: Кавагучи, Tанака, Миамото, Наказава, Фукуниши, Каджи, Мурай, Ендо, Тамада, Кубо, Маки

България: Стоян Колев, Живко Миланов, Росен Кирилов, Елин Топузаков, Лусио Вагнер, Йордан Тодоров, Станислав Ангелов, Димитър Телкийски, Мартин Петров, Зоран Янкович, Светослав Тодоров.