Селекционерът на Швейцария - Владимир Петкович сподели след солидната победа над България с 3:1 в световна квалификация, че е много доволен от представянето на своя тим в София.

"Това бе едно страхотно начало за нас. Да отбележиш три гола на толкова ранен етап е фантастично. След това можехме да играем спокойно, бяхме в добра позиция. Бяхме много добри през първото полувреме. Създадохме им проблеми и бяхме по-бързи за всяка една топка. През втората част направихме грешка и започнахме слабо. Те започнаха да упражняват натиск.

Искахме да започнем второто полувреме добре и да вкараме гол четвърти или пети гол, но грешката, която допуснахме при техния гол ни затрудни. Доволен съм от начина, по който тимът ми реагира, след като допусна гол през второто полувреме", допълни той.

Медиите в Швейцария: Пълна газ от самото начало, и то при гостуване!

"Дори в онези две победи с по 7:0 над Сан Марино не вкарахме толкова бързо, както го направихме в София"