Юношеският национален отбор на България до 17 години победи с 1:0 връстниците си от Унгария и се класира за следващия етап в пресяванията.

В другата среща от група 13 Босна и Херцеговина победи Андора с 3:0. Така в класирането босненците водят с 4 точки и по-добра голова разлика, България също е с 4. Унгария има 3, а Андора - 0. В последния кръг след два дни българите играят с Андора, а Босна и Херцеговина и Унгария ще влязат в директен спор. Дори и да загуби мача си обаче, българският тим на родените през 2007-а година няма да слезе под 2-ото място и със сигурност продължава към Елитния кръг. Във въпросния елитен кръг отборите отново са разпределени в четири групи.

Единственото попадение за България вкара Филип Гигов в 23-ата минута, а през цялото време головите положения на българския отбор бяха много по-чисти. И попадението дойде след много добре изработена и бърза атака, в която Борис Тодоров стреля и затрудни максимално вратаря Кочиш. Той изби топката, но притичалия Гигов я прати в мрежата.

До края на първата част нямаше сериозни опасности и пред двете врати, но след почивката българският тим пропусна да удвои преднината си чрез Марто Бойчев, Борис Тодоров и отново Филип Гигов. Унгарците също имаха няколко хубави възможности, като най-добрата беше пред резервата Жомбор Хьош. Но вратарят Атанас Кехайов се справи и улови топката.

Състав на България: Атанас Кехайов, Кристиян Йорданов, Мартин Йорданов, Данаил Ластарджиев, Божидар Петров, Марто Бойчев (76 - Виктор Иванов), Михаил Полендаков, Борис Тодоров (90 - Деян Кирилов), Васил Каймаканов (64 - Калоян Божков), Емил Найденов (64 - Давид Димитров), Филип Гигов