Националният селекционер на България Пламен Марков изгледа победата на Черна гора срещу Казахстан с 3:0 в контрола играна в Подгорица.

"Доста съм изненадан от играта на Черна гора", заяви селекционерът след края на двубоя пред черногорски журналист.

В официалната трибуна на стадиона, на който имаше около 5000 зрители, Пламен Марков бе в компанията на своя помощник Петър Александров.

"Знаех, че имате добър национален отбор, но съм доста изненадан. Казахстан не можеше да противодейства на разигралия се отбор на Зоран Филипович. Имате много добри играчи. Видях обаче и някои негативни страни, които ще запазя за себе си", допълни севлиевският спец.

На 6 септември в Подгорица националните отбори на Черна гора и България ще стартират квалификационната си кампания за световното първенство по футбол през 2010 година в ЮАР.

В 15-та минута след разбъркване пред вратата на гостите Джалович с левия крак откри резултата. В 21-та минута след центриране на Вукчевич казахстанските футболисти отбиха топката, но тя попадна в Дринич, който със страхотен удар от около 25 метра вкара втория гол. В третата минута на продължението на първото полувреме зрителите вече чакаха съдийския сигнал, когато Вукчевич направи отличен пробив, след което центрира и в мелето Джалович с глава отбеляза своя втори гол в мача, с който оформи крайния резултат - 3:0 за Черна гора.

Състав на Черна гора: Божович (67 - Янушевич), Павичевич, Танасиевич (71 - Огнянович), Йованович (75 - Пурович), Пейович, Дринчич, Бошкович (46 - Пекович), В. Божович (60 - Зверотич), Вукчевич, Богавац, Джалович (80 - Вучинич).