Националният ни отбор по футбол до 17 години загуби с 0:1 от връстниците си от Испания. Приятелският мач се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград пред малко над 1000 зрители.

До почивката гол нямаше. Най-доброто положение обаче преди нея беше в наша полза. В 9-ата минута Милчо Ангелов излезе сам срещу Рубен Вейга, който майсторски парира с крак.

Десетина след началото на второто полувреме получихме гол. След центриране от корнер последва разбъркване. В него най-съобразителен се оказа Рубен Даурте, няма проблем от близко разстояние да отбележи на Китанов.

Попадението сякаш смути възпитаниците на Александър Димитров. Трудно успявахме да организираме атака, а в 79-ата пък пропуснахме златен шанс да изравним. След пробив и центриране на Василев отляво последва страхотен удар на Стивън Петков. Вейга с мъка парира, а а при добавката Петков от 3-4 метра нацели гредата.

До края нови положения за попадение нямаше и Испания спечели с 1:0.