Нов срамен мач за футболна България при визита в Гибралтар. Този път проблемите на терена бяха за младежките ни национали.

В мач от европейски квалификации, Гибралтар U21 и България U21 завършиха при резултат 1:1.

Нашите поведоха с гол на Владимир Николов в 57-ата минута. Дилън Пийкок в 83-ата минута изравни от дузпа, а секунди преди това червения цвят на картона видя Атанас Чернев от селекцията водена от Александър Димитров.

Головата разлика на гибралтарците в групата преди срещата бе 0:38.

Двубоят е предпоследен от групата, а нашите са с над двойно изоставане от селекциите на Нидерландия и Швейцария, Гибралтар U21 пък вкара първи гол и записа първа точка.

Както е известно, наскоро не победихме Гибралтар в мач между А-тимовете. Двубой, който се разви по сходен начин с днешната среща на младежите. Тази вечер обаче нашите бяха считани за още по-големи фаворити в спора.