Българският юношески национал Валентин Йотов беше представен като ново попълнение на отбора от Гибралтар Глейсис Юнайтед. Очаква се като след две седмици той да направи дебют за новия си отбор, като след паузата за националните отбори тимът на новият му тим ще играе с Манчестър 62 в 4-ия кръг на първенството.
За националните отбори (U18 и U19) на България 19-годишният атакуващ халф има пет мача, в които е се е отличил с две голови подавания. Играе основно на позицията зад нападателя, а понякога е поставян и на върха на атаката.
Йотов е юноша на Байерн Мюнхен, където е преминала по-голямата му част от формирането като футболист. Йотов е pоден в Бостън (САЩ), където баща му е бил преподавател и там започва да играе в школата на Филаделфия Юниън. След това семейството се мести в Германия, а Валентин Йотов е приет в школата на Байерн, където прекарва седем години. Подписва и договор с баварците, които обаче го използват малко заради контузия. Контрактът му изтече през лятото на 2025-а година и той стана свободен агент.
Да момента Глейсис Юнайтед е изиграл два мача и има три точки в местния шампионат.
odalv
на 03.09.2025 в 16:25:24 #1тимът на новият му тим ще играе с - тия къртят !