БФС ще отбележи 50-годишнината от сребърните медали на националите от олимпиадата в Мексико със специален екип. В момента се преговаря да се изиграе и мач от Лигата на нациите с него.

Ще бъдат наградени и 11-те живи футболисти от тогавашния тим, загубил финала от Унгария след невероятните изпълнения на мексиканския рефер Диего де Лео, които гони трима от нашите, за да отмъсти за победата им над домакините в 1/2-финала.

Годишнината се пада на 26 октомври, когато играем пред 75 000 зрители на митичния стадион "Ацтека". Тогава повеждаме с 1:0 с гол на наскоро починалия Цветан Веселинов-Меци в 22-ата минута, като според всички това е решаващо за изхода на двубоя.

До края на първото полувреме Меци, Кирил Ивков и Атанас Михайлов са изгонени, като на терена оставаме с осем играчи. В крайна сметка се предаваме с 1:4 от унгарците и така изпускаме шанса да станем олимпийски шампиони по футбол, а също така да си осигурим и участие на игрите във Федерална република Германия 4 години по-късно.

БФС хвърли яснота около продажбата на билетите за мача на "лъвовете" със Словения

Три дни по-късно България приема Норвегия на стадион "Васил Левски"