С голове на Александър Тунчев в 10-та и Димитър Телкийски в 28-та минута националният отбор по футбол победи с 2:0 руския Амкар (Перм) в контролна среща, играна на Националния стадион "Васил Левски". Двата тима изиграха две полувремена по 30 минути.

Гостите, в чийто редици цял мач играха Георги Пеев и Мартин Кушев, който бе и с капитанската лента, започнаха по-активно двубоя. Още в 4-та минута Пеев изведе свой съотборник на отлична позиция, но реферът Антон Генов отсъди засада. Минута по-късно отново Пеев бе в основата на нова опасност, но отлично се намеси Захари Сираков. Последва пропуск на Кушев, който се възползва от грешка на Кишишев, но стреля неточно.

Първото си добро положение за гол националите изпуснаха в 8-та минута, когато Стилиян Петров имаше възможност да се разпише.

В 10-та минута Телкийски центрира от фаул, като най-съобразителен в наказателното поле на Амкар бе бранителят Тунчев, който засече с глава за 1:0.

В 12-та минута Кушев излезе на стрелкова позиция, но Иванков спаси. Четири минути по-късно Савин от фаул можеше да вкара, но стреля над вратата.

Димитър Телкийски покачи на 2:0 в 28-та минута. Полузащитникът на Левски разигра с Домовчийски, който го изведе отлично в наказателното поле и Телкийски се разписа.

В края на полувремето Савин пропусна да намали, след като бе изведен отлично от Кушев.

На почивката Станимир Стоилов направи осем смени. Още в началните минути Бербатов, който не започна сред титулярите, имаше възможност да направи 3:0, но пропусна.

В 34-та минута Савин пропусна най-чистото положение за Амкар в мача, след като остана сам на празна врата, след грешка Георги Петков.

В 42-та минута Мартин Петров стреля опасно от фаул, но вратаря на Амкар спаси. Минута по-късно Манчев стреля с глава, след пас на Мартин Петров, но топката срещна гредата. Седем минути по-късно Пеев стреля опасно, но Петков спаси.

В 54-та минута шанс да се разпише получи Йовов, след комбинация със станислав Ангелов, но удаерът му мина край вратата.

Две минути преди края Пеев имаше възможност да вкара, но стреля край вратата.

Станимир Стоилов започна със: Иванков, Сираков, Тунчев, Томашич, Занев, Кишишев (капитан), Янков, Стилиян Петров, Телкийски, Генков и Домовчийски.

Втората част започнаха: Петков, Сираков, Станислав Ангелов, Занев, Топузаков, Вагнер, Стилиян Петров, Мартин Петров, Баербатов (капитан), Манчев и Йовов