Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби и втория си двубой от група 13 на европейските квалификации.

Националите отстъпиха с 2:3 пред Турция на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен и сведоха до минимум шансовете си да продължат в следващата фаза. Дори победа в последната среща от групата срещу Сан Марино в сряда (19 октомври) едва ли ще помогне на българите, тъй като според регламента най-добрите четири отбора, завършили на трето място в групите също ще се класират напред, но без да се взима предвид активът им срещу последния тим. В първия си мач съставът на селекционера Йордан Петков отстъпи на Швейцария с 0:2. Така швейцарците и турците си гарантираха участие в Елитния кръг.

Ивайло Петев за България: Има поводи за оптимизъм, особено след мача в Македония

Българинът коментира шансовете на България за класиране на Евро 2024

Днешният двубой започна лошо за България, след като Чанполат бе изведен на чиста позиция още във втората минута и с удар в ъгъла на вратата на Марио Младенов откри резултата. Нациноалите бяха поставени под сериозно напрежение от пресата на турския тим и не успяха да организират натиск пред вратата на съперника. Вместо това в 31-вата минута гостите отбелязаха втори гол след изпълнение на ъглов удар чрез централния си бранител Мете. Чак в последните пет минути на първата част тимът на България се съвзе и успя да върне едно попадение. Коков бе изведен сам срещу вратаря Яшар, който го фаулира, а от бялата точка Сулев бе точен.

Втората част започна по сходен сценарий. Гостите първи нанесоха удар и отново при изпълнение на корнер Мете бе оставен непокрит, след което реализира за 3:1 в полза на Турция. Националите не се предадоха и бързо отвърнаха чрез Кубрат Йонашчъ, който бе точен с глава след ъглов удар. Веднага след това Балов бе близо до изравняване, но Яшар спаси опасния изстрел.

Състав на България: 1. Марио Младенов, 4. Теодор Минчев, 6. Ивайло Видев, 5. Симеон Шишков, 7. Константин Димитров (46 - 15. Михаил Полендаков), 13. Кубрат Йонашчъ, 10. Джанер Садетинов (46 - 9. Кристиян Балов), 8. Иван Сулев (69 - 17. Валентин Доцев), 21. Ивелин Георгиев (88 - 18. Борис Кехайов), 16. Даниел Коков (72 - 3. Стоян Пергелов), 19. Филип Гогов.