Селекционерът на Съединените щати Маурисио Почетино направи интересно сравнение между основните два клуба на област Каталуния - Барселона и Еспаньол.
В интервюто си пред Хосеп Педрерол от "El Chiringuito" аржентинският специалист, който е бивш футболист на Еспаньол, каза следното:
"Мисля, че Еспаньол е много по-независим и много по-каталунски клуб от Барселона", заяви Почетино.
"Винаги се опитвам да го обясня, така че никой да не се обиди. Казват, че Барса е повече от клуб. Какво означава това? Че децата трябва да бъдат индоктринирани с определени идеи? Мисля, че Барселона греши в това. Всеки футболен отбор има своя собствена култура, а Барса е велик клуб, но не съм съгласен с това, което искат да ме накарат да купя или какво искат да продадат на хората", уточни той.
Накрая Почетино увери, че "фразата "Отивам във фермата си в Аржентина, за да работя, преди да тренирам Барселона" все още е добра, нали? Аз се идентифицирам напълно с Еспаньол . Хората винаги ми казват: "Ще видим, ако Барса някога ти предложи, ще видим какво ще кажеш." Мога да ти кажа, че не бих тренирал Барселона."