Интересно е, че Тери Венейбълс е побеждавал България като мениджър. През 1996 г. в контролна Англия, водена от Венейбълс, надвива нашите с 1:0. Двубоят се играе на митичния стадион «Уембли» в края на месец март.

След силно първо полувреме с приятен футбол втората част разочарова. Ранен гол на Лес Фърдинанд дава отличен старт на британците.

Таранът се разписва, след като е изведен на добра позиция. Трифон Иванов го настига, но не успява да му отнеме топката, играйки рамо в рамо. Лес е непоклатим като скала и Туньо се просва на земята. След това англичаните изпускат две чисти положения. В последната минута «трикольорите» изравняват чрез Емил Костадинов, но попадението е отменено. От многобройните повторения така и не става ясно защо голът не е признат. Първоначално остава впечатление за игра с ръка, но такава няма. За засада пък е изключено да се говори.

Мачът е преди европейското първенство на Острова, на което България записва първото си участие.

В контролата с Англия на вратата на нашите е Борислав Михайлов, а Йордан Лечков също е част от Пеневата чета. Днес Боби е президент на БФС, Данчо е вицепрезидент, Емо Костадинов е член на Изпълкома, а Тери Венейбълс – кандидат за национален селекционер на България...