Младежкият национален отбор на България завърши наравно 0:0 с Русия в квалификационан среща за Евро 2021. Двубоят се игра на стадион "Славия". Срещата премина под надмощието на "Сборная", но възпитаниците на Александър Димитров удържаха натиска на фаворита в нашата група.

След равенството и двата тима имат по 4 точки.

Първото полувреме бе динамично с няколко положения пред двете врати. В 5-ата минута Алекс Петров не уцели вратата с глава. Малко след това удар на звездата на Русия Фьодор Чалов излезе в аут.

Младежите на България победиха връстниците си от Естония с 4:0

Младежите на България с перфектно начало на квалификациите за Евро 2021

Тонислав Йорданов се развихри за успеха над Естония с 4:0

В 21-ата минута Калоян Кръстев бе близо до попадение, но мерникът му изневери. След половин час игра силен удар на Обляков профуча покрай вратата на Наумов.

В 35-ата минута Кръстев пропусна най-добрата възможност за "лъвчетата". Нападателят на Славия се оказа на няколко метра от вратата на руснаците, но ударът му бе отразен от Максименко.

В 53-ата минута "Сборная" стигна до гол, който бе отменен. Главният рефер Урс Шнидер отсъди нарушение на Дивеев срещу Наумов.

Снимка 442180

Следващата по-интересна ситуация дойде чак в 81-ата минута, когато Разказов от пет метра стреля над вратата. В 85-ата минута Кун Теменужков стреля слабо от няколко метра.

В 87-ата минута нападателят Иван Игнатиев, появил се в руския тим след почивката, беше изгонен от игра с директен червен картон. До края на срещата българите не успяха да се възползват от численото си превъзходство и срещата завърши 0:0.