Младежите на българския национален отбор до 21 години отново не записаха победа и след третия квалификационен мач в група "9" по пътя към Евро 2019.

След като преди няколко дни играчите на Тони Здравков завършиха при равенство 2:2 с Казахстан на родна земя, при визитата в столицата Астана "лъвовете" се спасиха в последните секунди от поражение, завършвайки 1:1.

Срещата премина с поделено надмощие, като на моменти българите превъзхождаха своя съперник. Те бяха и сериозно ощетени от съдийската бригада, която не им зачете чист гол в 65-ата минута.

Александър Георгиев получи подавене на точката на дузпата, стреля силно, топката срещна горната греда и тупна зад голлинията, но реферите дадоха знак играта да продължи.

Минути преди това домакините бяха нацелили страничната греда след удар на Ормитаев

В 76-ата минута Зайнутдинов обаче намери целта!

Футболистът даде преднина на казахстанците, след като се възползва то грешка в центъра на отбраната и с остър удар с левия крак вкара за 1:0.

"Трикольорите" все пак успяха да спасят честта си в самия край на двубоя.

В 89-ата минута Керчев засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 1:1.

Казхастан - България 1:1

1:0 Зайнутдинов (76)
1:1 Керчев (89)

Съставът на България: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Ал. Георгиев, Ан. Георгиев, Карабельов, Ивайлов, Димитров (77- Кръстев), Десподов

България U21 и Казахстан U21 завършиха 2:2