България се наложи с 2:1 над Гана в приятелска среща, играна в Мездра. Двете попадения за младите лъвове бяха реализирани от талантливият нападател на Литекс Момчил Цветанов. Между тях за Гана се разписа Абубакар. До 56-ата минута двубоят бе наблюдаван и от селекциора на националния отбор Лотар Матеус.

Световният шампион Гана бе без голяма част от звездите, които спечелиха световната титла през 2009 година след победа с дузпи над Бразилия.

С победата нашите се реваншират за загубата от същия съперник през август 2009 година на стадион "Славия".

БЪЛГАРИЯ - ГАНА 2:1

1:0 Цветанов (4)
1:1 Абубакар (25)
2:1 Цветанов (28)