Българският национален отбор по футбол за младежи записа втора загуба от началото европейските квалификации. На стадион "Георги Аспарухов", момчетата на Иван Колев загубиха от Израел с 3:4 и сериозно намалиха шансовете си за класиране. Българите губеха с 1:3 и бяха с човек по-малко, но въпреки това успяха да докарат нещата до 3:3. В самия край на мача евреите успяха да стигнат до победното попадение.

Срещата започна приказно за България. Още в 3-ата минута възпитаниците на Иван Колев успяха да излязат напред в резултата. Автор на попадението стана Лъчезар Балтанов, който успя да засече майсторски топката с глава и направи Харуш безпомощен. За съжаление гостите от Израел бързо се върнаха в мача. Само четири минути след попадението на нашите, Цейри изравни след като бе изведен отлично от Коен.

В следващите минути играта бе равностойна. Към средата на първата част евреите успяха да вземат инициативата. Така в 29-ата минута след центриране на Начо от пряк свободен удар и груба грешка на вратаря на България Иван Караджов Каял даде преднина на гостите. До края на първата част българите не успяха да създадат почти нищо опасно пред вратата на Израел. За капак в самия край на първата част Спас Делев получи директен червен картон, след като влезе грубо в краката на противников футболист.

Първите минути на втората част минаха под диктовката на гостите, които бяха с човек повече. В 52-ата минута Момчил Цветанов падна в полето на съперника и поиска дузпа, но съдията Димитриус Калопулис даде знак играта да продължи. Само две минути по-късно гостите успяха да стигнат до трети гол. Чекол центрира в наказателното поле на България. Бранителят на Миньор Божиков изпусна Темиле и той с глава нямаше проблеми да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Караджов.

Въпреки попадението "лъвовете" не се предадоха. В 59-ата минута отлична триходова атака преминала през Мариян Огнянов и преминала през Александър Тонев завърши с хубав удар на Момчил Цветанов, който върна България в мача - 2:3. Голът смути съперника и България продължи да бъда по-настъпателният отбор. В 67-ата минута Цветанов центрира фаул, където капитанът Иван Иванов се извиси и израви резултата.

След гола гостите бяха стъписани, но наставникът им бързо направи три смени, благодарение на които играта се изравни. В 80-ата минута хубава атака на Израел завърши с пропуск на Веред, който останал сам срещу Караджов бе неутрализиран от българския вратар. Две минути по-късно Иван Иванов направи пропуска на мача. Кики центрира в наказателното поле на гостите, след което Балтанов продължи топката към Иванов и той стреля на празна врата, като топката се удари в напречната греда и излезе в аут. Три минути преди края израелците също изтърваха златен шанс. Темиле отправи много опасен удар с глава, но Караджов с невероятен рефлекс отрази удара. В последните секунди на мача българският вратар капитулира. Бен Сахар бе изведен сам срещу него и премерен удар донесе победата на Израел.