България загуби с минималното 0:1 от Австрия в контролна среща на младежките национални отбори до 21 години. Приятелската среща се игра на стадион Славия.

Единственото попадение в мача вкара Бенямин Сулимани в 51-ата минута, след като се възползва от грешка на Виктор Генев. Българите като цяло играха много слабо и определено нивото им трябва да буди тревога у селекционера Иван Колев.

Играч на гостите беше отстранен в 40-ата минута, но по взаимна договорка на двамата треньори на неговото място след почивката влезе друг състезател. Най-напред пробив и центриране на Александър Тонев от ляво не намери Спас Делев и Момчил Цветанов, които се включиха от втора позиция.

Австрийците реагираха с далечен удар на Гуидо Бургщалер, който обаче мина в страни от вратата на Караджов. В 25-ата минута Дани Кики едва не откри за България, след като Павел Виданов проби от дясно и центрира. Защитник на австрийците обаче изчисти пред нападателя на Локомотив (Пловдив).

При последвалия корнер пък Лъчезар Балтанов с глава се размина с гол. Пет минути преди края на първото полувреме българите получиха числено превъзходство, след като съдията Цветан Георгиев вдигна червен картон на Доминик Пюрхер.

Той си заслужи наказанието, след като спъна откъсващия се сам срещу вратаря Момчил Цветанов. При последвалото разиграване след корнер, отново удар на Цветанов затрудни австрийците, но вратарят боксира топката.

В 51-ата минута австрийците откриха резултата, възползвайки се от грешка на защитника Виктор Генев. Играчът на Левски не успя да изчисти топката и позволи на Сулимани да я овладее и да напредне от дясно. Останал сам срещу Марио Кирев, за него нямаше проблем да я прати в мрежата.

Пет минути по-късно некоординираните действия в българската отбрана продължиха и взеха жертва вратаря Марио Кирев. Иван Иванов не успя да избие балонна топка и тя попадна в Нухиу, който бе пресрещнат от Марио Кирев.

Вратарят предотврати много опасната атака на австрийците и почти сигурен гол, но с цената на контузия. Той беше изнесен на носилка, а на негово място отново се появи Иван Караджов. В следващите минути нашите бяха абсолютно неузнаваеми и комични в отиграванията си и чак в 80-ата минута създадоха първата си прилична възможност.

Центриране на Даниел Генов намери Димитър Илиев на точката за изпълнение на дузпа, но топката излезе в аут. В ответната атака на австрийците Бранимир Костадинов едва не си вкара комичен автогол.

Слабо подадена топка отиваше право в ръцете на Иван Караджов. Костадинов обаче стигна пръв до нея и реши да му я подава, а в резултат на неразбирателството топката едва не влезе в мрежата за втори път.

Все пак вратарят на ЦСКА бързо се върна и успя да я натисне на самата голлиния. В даденото от рефера продължение австрийците бяха близо до втори гол, но Фабиан Кох изпрати топката над гредата след пас на Нухиу.

България - Австрия 0:1 (0:0)

0:1 Бенямин Сулимани 51

България: Иван Караджов (46- Марио Кирев, 57- Иван Караджов), Павел Виданов (77- Милчо Макенджиев), Иван Иванов (50- Тодор Стоев), Виктор Генев, Веселин Божиков, Лъчезар Балтанов (48- Николай Дюлгеров), Дани Кики (55- Даниел Генов), Спас Делев (46- Бранимир Костадинов), Момчил Цветанов (48- Костадин Гаджалов), Мариан Огнянов, Александър Тонев (46- Димитър Илиев)

Австрия: Лукас Кьонигсхофер (46- Волфганг Шобер), Щефан Илсанкер, Матиас Кох (46- Матиас Линднер), Георг Марграйтер, Бенямин Сулимани (55- Юлиус Перщалер), Патрик Саломон, Гуидо Бургщалер (50- Флориан Лайтгеб), Доминик Пюрхер (46- Адте Нухиу), Фабиан Кох, Кристиан Рамзебнер (46- Мануел Валнер), Мануел Зейдъл

Червен картон: Доминик Пюрхер (Австрия)- 40
Жълти картони: Веселин Божиков (България)

Главен съдия: Цветан Георгиев (България)
Стадион: "Славия", 1000 зрители