Младежкият национален отбор на България загуби от Германия с 2:3 в европейска квалификация, играна на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Отборът на селекционера Александър Димитров успя да поведе в резултата с попадение на Станислав Шопов, но позволи на германците да направят пълен обрат с голове на нападателя на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко, като при второто му попадение голяма грешка направи родният вратар Пламен Андреев, който си отбеляга автогол.

В добавеното време на мача хубав гол за "лъвчетата" отбеляза Никола Илиев.

В 16-ата минута на мача Мерлин Рьол проби отляво и влеза към центъра, като нанесе плътен удар по земя, но българския вратар Пламен Андреев сигурно спаси топката.

Пет минута по-късно българският таран можеше да се възползва от грешка на Клайне-Бекел, но не се ориентира и вратарят на гостите Ноа Атуболу изби топката. В 24-ата минута България излезе напред в резултата при първото си положение. Центриране на Петър Андреев бе изчистено от защитата, но топката стигна до Станислав Шопов, който си я нагласи на удобния ляв крак и с чудесен удар я вкара под напречната греда на Атуболу.

В 35-ата минута страхотен пробив на Юсуфа Мукоко завърши с удар на Максимилиан Бейер, който попадна в ръцете на Андреев. Пет минути по-късно тимът на Германия изравни. Мукоко елиминира българския капитан Християн Петров още с поемането на топката и със силен удар в близкия ъгъл вкара топката зад гърба на Андреев - 1:1. В добавеното време на първата част удар с глава на Клайне-Бекел под гредата бе изваден отлично с една ръка от Пламен Андреев в корнер.

Втората част започна много лошо за родни тим. Три минути след почивката Пламен Андреев допусна кошмарна грешка, след която Германия поведе с 2:1. Мукоко пробва да центрира по земя от изключително малък ъгъл, но идеята му не се получи. Очакваше се стражът на българския тим да улови топката без проблем, но тя мина между краката му и влезе в мрежата.

В 69-ата минута Мукоко оформи хеттрика си в мача. Той получи пас на празна врата от Ансгар Кнауф отдясно и с глава необезпокояван насочи топката в мрежата. В 75-ата минута Андреев не се намеси много добре при удар на Карим Адейеми, но Бейер не бе убедителен при добавката и Християн Петров изби пред голлинията.

Александър Димитров: Има психоза около мача с Германия, дано не идват, за да ни гледат сеира

В добавеното време на мача Мартин Сораков подаде на Никола Илиев, който прави с финт на земята капитана на гостите Кенет Шмид и с плътен удар вкара втори гол за българските таланти.

След този мач тимът на България остана на трета позиция, а германците излязоха начело в групата с равни точки с Полша. Следващият мач на тима на Александър Димитров е срещу тима на Косово в София.