Голмайсторът на Първа лига Хуан Переа е все по-близо до трансфер в Левски, като преговорите между "сините" и Локомотив Пловдив са в напреднала фаза.
Според информация на "Мач Телеграф", от "Герена" са готови да платят около 400 000 евро за колумбийския нападател, както и да предоставят процент от бъдещ негов трансфер. Сделката все още не е финализирана, но се намира на последната си права и при липса на изненади Переа може да бъде представен като нов футболист на Левски до края на седмицата
Както е известно, през последните дни около нападателя се разрази сериозна трансферна сага, след като в битката за подписа му се включи и ЦСКА 1948. Финансовият благодетел на "червените" Цветомир Найденов е отправил запитване към Локомотив, но без конкретна писмена оферта. Предложението на столичния клуб е било обвързано с евентуална продажба на техния голмайстор Мамаду Диало, за когото се иска сума от около 3 милиона евро.
При разговорите с пловдивчани от ЦСКА 1948 са заявили готовност да платят по-висока сума от тази на Левски, но при условие, че осъществят изходящ трансфер на Диало. Липсата на яснота и конкретни гаранции е наклонила везните в полза на "сините".
По-рано изпълнителният директор на Локо Пд Тома Цилев потвърди, че сделката за Переа е близо до завършване и остава само да бъдат уточнени последните детайли, без да назовава конкретен клуб.
В полза на Левски работи и желанието на самия футболист, който е дал ясно да се разбере, че предпочита да облече синия екип, привлечен от шансовете на тима да се бори за титлата.
Сериозен фактор е и позицията на старши треньора Хулио Веласкес, който настоява именно за привличането на Переа. Испанският специалист вижда в колумбиеца профил, сходен с този на Мустафа Сангаре, но с по-добра успеваемост пред гола. Скаутското звено е предложило и други варианти за подсилване на атаката, но те не са били одобрени от треньорския щаб на лидера в Първа лига.
n-a-chx8TkqA
на 28.01.2026 в 11:02:53 #2Много ясно, голяма работа че вкарал 10-ина гола в ефбем ти лигата, освен това не е и млад. Аз го гледах няколко мача, доста бавен ми се видя, даже се чудя защо играе вместо Наско Илиев. Друго нещо също се чудя, Крушата взема Переа за 90к евра, той играе година и половина, дали вкара и 10 гола за това време и вече струвал 0.5млн евра ? Не е лош, ама няма и паспорт ЕС, ако няма шанс да продадат Сангаре, изобщо не ни и трябва, евентуално лятото
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 28.01.2026 в 08:53:20 #1За М.Диала никой няма да даде 3 млн Е,ако се намери някой да плати и 1 пак ще е добре.Така че, най-вероятно отива в Левски.В Фбет лига само Станич може да бъде продаден за подобна сума,само някой ако се заблуди леко.Прекалено слабо ни е първенството.