Младежкият национален отбор на България стартира с успех квалификациите си за европейското първенство през 2015-та година. Тази вечер момчетата  Михаил Мадански спечелиха очаквано над Андора с 3:0. Мачът срещу аутсайдерите в нашата група протече под пълната диктовка на „трикольорите", които стигнаха до трите точки с попадения на Тодор Неделев, Живко Петков и Ивайло Чочев.

Така  „младите"лъвове се изравниха на първото място в класирането на група 2, след като Русия също победи с 3:0 иберийския аутсайдер. Гарнитурите на Дания, Словения и Естония, все още не са започнали участието си в квалификациите.

Срещата на градския стадион в Ловеч започна с превъзходство на нашите момчета. Въпреки множеството промени в тима, българите комбинираха умело и опасните положения пред вратата на гостите не закъсняха. В 16-ата минута Живко Петков можеше да изведе нашите напред, но опасният му изстрел мина на сантиметри от гредата.

Все пак логичното се случи малко след това, когато Тодор Неделев получи удобна топка и с майсторско изпълнение изведе сънародниците ни напред.

Последваха два нови пропуска на нападателя Живко Петков, като в 29-ата минута, таранът дори удари и напречната греда. Късметът обаче бе на негова страна в края на полувремето, когато Ради Кирилов проби опасно по крилото и подаде към  младия Петков. Той пое технично, елиминира съперниковия защитник и заби второ попадение във вратата на Андора.

Крайното 3:0 бе оформено малко след подновяването на втората част. Ивайло Чочев се извиси над всички и с глава направи резултатът класически. До края на срещата България имаше шанс да направи победата ни още по-изразителна, но „лъвовете" направиха няколко непростими пропуска.

Следващият мач на трикольорите е на 5 юни (сряда) отново срещу Андора, но като гост.

БЪЛГАРИЯ-АНДОРА 3:0

1:0 Неделев (18'), 2:0 Петков (45'), 3:0 Чочев (50')

СТАДИОН: Градски стадион в Ловеч

БЪЛГАРИЯ: Евтимов, Недялков, Георгиев (86-Велков), Терзиев, Горанов, Неделев, Чочев, Васев (61-Почански), Кирилов, Бижев (65-Колев), Петков