Четири дни преди европейската квалификация с Албания от група G националите ни се наложиха с 2:1 над Локомотив (София) в учебна игра, която се проведе на стадиона в квартал Надежда.

Старши треньорът Димитър Пенев пусна в игра всички футболисти, които са на лагер, като само трима изкараха пълни 90 минути. В края на първата част крилото на Манчестър Сити Мартин Петров получи контузия, след като се сблъска с Аделино Лопеш. Головете за националния отбор вкараха Благой Георгиев от дузпа и Йордан Тодоров.

Националният ни отбор имаше игрово превъзходство през по-голямата част от първото полувреме, но играчите бяха неконцентрирани и пропуснаха половин дузина чисти голови положения. Серията от пропуските стартира капитанът Димитър
Бербатов още в 1-ата минута, когато вратарят на Локомотив Валентин Галев изби удара му в корнер. Пет минути по-късно Мартин Петров подаде на Бербатов, който остана сам срещу вратаря, но нападателят на Тотнъм се забави и би в тялото на
вратаря Галев.

Ветеранът Саша Антунович създаде първата по-сериозна възможност за Локомотив в 11-ата минута. Той  навлезе в наказателното поле и по диагонала се опита да вкара, но вратарят Георги Петков спаси.

В 24-ата минута Стилиян Петров проби от дясно, преодоля и вратаря Галев, но ударът му беше спрян на голлинията от Стефан Дончев. След това топката отново се върна у Петров и той центрира към Йовов, но играчът на Левски не улучи топката. В последните минути на полувремето Мартин Петров напусна терена заради контузия. Петров пострада при шпагат на защитника на локомотивци Аделино Лопеш.

Второто полувреме започна с възможност за Локомотив, като Димо Атанасов стреля в горната греда от фаул от дясно. Последваха пропуски на Христо Йовов и Калоян Караджинов за националния отбор, за да дойде 68-ата минута. Йордан Върбанов
подкоси Чавдар Янков в наказателното поле и съдията Антон Генов отсъди пресилена дузпа, която Благой Георгиев вкара хладнокръвно.

Десет минути по-късно стана 2:0 за представителната ни селекция, като попадението изработи отново Благой Георгиев. Той проби и центрира от дясно към Йордан Тодоров, който на близката греда плъзна топката с глава в мрежата.

В 85-ата минута Живко Миланов игра с ръка в наказателното поле, а съдията Генов даде втора дузпа в мача. Иван Пасков-Прасковата обаче изпрати топката високо над горната греда. Все пак домакините стигнаха до гол три минути по-късно. Стефан Дончев проби от ляво, но ударът му рикошира в страничната греда. В последвалото меле топката попадна в Джилас, който я прати в мрежата на Димитър Иванков.

Президентът на БФС Борислав Михайлов си тръгна от стадиона 20 минути преди края при резултат 1:0. Попитан дали е доволен от играта на националния отбор, той отговори: "Това е само една тренировка. За нас важният мач е в сряда вечер, а наистина може би трябваше да търсим друг национален отбор за съперник днес".

Локомотив (София): Валентин Галев (77-Румен Тинков), Деян Дончев (46-Дарко Савич), Георги Марков (46-Йордан Върбанов), Стефан Дончев, Христо Златински (46-Владимир Джилас), Малин Орачев (46-Пламен Крумов), Иво Иванов (77-Николай Павлов), Димо Атанасов (83-Венцислав Христов), Христо Коилов (46-Иван Пасков),
 Саша Антунович (46-Румен Рангелов), Аделино Лопеш (69-Ивайло Димитров)

Национален отбор: Георги Петков (46-Димитър Иванков), Радостин Кишишев (46-Живко Миланов), Игор Томашич, Валентин Илиев (46-Пламен Николов), Лусио Вагнер, Стилиян Петров (46-Калоян Караджинов), Димитър Телкийски (46-Йордан Тодоров),
Христо Йовов, Мартин Петров (46-Чавдар Янков), Марчо Дафчев (46-Станислав Ангелов), Димитър Бербатов (46-Благой Георгиев)

Стадион: "Локомотив", 1000 зрители
Съдия: Антон Генов
Жълт картон: Георги Марков (Л)
Голмайстори: 0:1 Благой Георгиев (68-дузпа), 0:2 Йордан Тодоров (78), 1:2 Владимир Джилас (88)