Отборът на Славия надигра с 3:2 Локомотив София в малкото софийско дерби от 13-ия кръг на шампионата. Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" бе много интригуващ, като домакините взеха аванс от две попадения след малко повече от четвърт час игра. Куентин Зеедорф откри резултата в 9-ата минута, а малко по-късно Иван Минчев удвои от дузпа. Анте Аралица намали в 37-ата, но в самия край на първата част Владимир Николов върна аванса от два гола на Славия. Аралица реализира второто си попадение в мача след малко повече от час игра, но до края "железничарите" така и не успяха да стигнат до трето попадение, което да им позовли да си тръгнат поне с точка от стадиона на своя съперник.

Мачът започна отлично за "белите", които откриха резултата в 9-ата минута. Иван Минчев изведе по превъзходен начин Куентин Зеедорф в наказателното поле, а левият защитник реализира с удар по диагонала.

Снимка 688091

Източник: startphoto.bg

Четири минути по-късно Славия организира още една хубава атака. Зеедорф настигна топката и центрира по земя в пеналтерията, където пръв до кълбото бе Галин Иванов. Неговият опит обаче бе спасен от Александър Любенов.

В 15-ата минута отборът на Златомир Загорчич получи дузпа. Мартин Георгиев показа хубава техника и комбинира с Кристиян Стоянов, който нацели напречната греда от малък ъгъл. Топката отиде при Зеедорф. Бранителят стреля, но изпълнението му бе блокирано с ръка от защитник на Локомотив София. Владимир Вълков посочи бялата точка, а Иван Минчев вкара с прецизен удар в долния ляв ъгъл.

Снимка 688082

Девет минути след това Галин Иванов центрира от левия фланг. Той сложи топката на главата на Владимир Николов, но изстрелът на нападателя бе слаб и Любенов улови.

В 37-ата минута столичните "железничари" върнаха едно попадение. Анте Аралица и Анисе Бру направиха двойно подаване. Първият продължи да владее топката и последва удар по земя, при който Николай Кръстев можеше да се намеси по-добре. Локомотив София стигна до гол с първия си точен изстрел в двубоя.

Снимка 688089

Славия върна аванса си от два гола в четвъртата минута на продължението на първата част. Иванов изпълни статично положение, а Николов засече с глава и прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Любенов.

Снимка 688097

В 58-ата минута Стив Траоре можеше да намали, но не успя да се разпише, въпреки че остана очи в очи с Кръстев.

По-добрата игра на Локомотив София даде резултат и Аралица отбеляза втория си гол в срещата шест минути по-късно. Бруно Франко центрира от левия фланг и намери Бру в пеналтерията. Неговият опит бе блокиран, но хърватският голаджия бе най-съобразителен и върна отбора на Антон Велков в мача.

До края на двубоя столичните "железничари" се опитаха да наложат натиск, но той бе сериозен и Славия закономерно се поздрави с победата.

Слад тази победа отборът воден от Златомир Загорчич събра 14 точки и се изкачи до 10-ото място в каласирането, докато Локомотив (София) е 12-и с 11.

Славия - Локомотив (София) 3:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 15:00 часа