Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби злощастно от Австрия втория си мач от евроквалификациите, игран в Татабаня. Съставът на Владимир Стоянов отстъпи с 1:2, но въпреки поражението запазва шансовете си да се пребори за втората позиция в таблицата и за класиране в елитната фаза на пресявките. За целта "лъвовете" трябва да победят изразително Андора на 7 ноември и да се надяват Австрия да се справи с Унгария и да финишира с пълен актив в подреждането, предаде официалният сайт на БФС.

България поведе още в шестата минута, когато Кристиян Петков центрира към Милчо Ангелов и нападателят на Черноморец се разписа с глава. За него това бе първи гол в официален мач за селекцията до 19 години, а иначе през март той бе точен и в елитния кръг за Евро 2012 в Бремен, само че за отбора до 17 години. До края на полувремето нашият отбор контролираше събитията, но Станислав Дрянов, Кристиян Петков и Милчо Ангелов не сполучиха с ударите си към австрийската врата.

През втората част нарушенията зачестиха, а в 69-та минута Александер Франк удари греда. Същият футболист обаче поправи мерника си и с две попадения в 70-та и 74-та минути обърна резултата от 0:1 до 2:1. Българите не се стъписаха след лошия развой на събитията и отново заредиха атаки към вратата на Бундестима. Изстрел на Кирил Десподов обаче бе блокиран в последния момент, а Кристиян Петков също изпусна шанс да донесе точка на "лъвовете".

Последният мач на нашия тим в Унгария е на 7 ноември, като началният час е отново 14:30 българско време. "Маджарите" спечелиха с 3:0 срещу Андора и в момента заемат втората позиция в класирането.

"Загубихме спечелен мач. Мисля, че напрежението ни дойде в повече. Отново имахме много шансове, а и при една ситуация в наказателното поле на Австрия съдията можеше да отсъди дузпа. Шансовете ни остават и ще се борим докрай. Австрия има сили да победи Унгария, дано да има феърплей в двубоя между тези два състава", обобщи случилото се старши-треньорът Владимир Стоянов.

Съставът на България (U19):

1. Анатоли Господинов - капитан, 3. Радослав Терзиев, 6. Георги Радев, 5. Петър Чобанов, 16. Лазар Марин, 4. Георг Илиев, 8. Георги Стоичков, 10. Станислав Дрянов (65 -  14. Запрян Запрянов (84 - 15. Александър Василев), 13. Борислав Цонев, 11. Кристиян Петков, 17. Милчо Ангелов (46 - 18. Кирил Десподов)

Жълти картони: Борислав Цонев (11), Георги Радев (39), Георги Стоичков (48), Кристиян Петков (56), Анатоли Господинов (70), Радослав Терзиев (72)