Турнир: Свет. квалификации - Европа Стадион: Зрители:

Синани влиза на мястото на капитана Йоаким.

81′

Мартинс заменя Янс, който получи контузия и не може да продължи.

75′

Българите играят с повече самочувствие и настроение след изравнителното попадение, като натискът на "лъвовете" става все по-осезаем с всяка изминала минута.

Снимка 317117

73′

Неделев намира Гълъбинов на далечната греда, който от близко разстояние с глава не намира целта!

68′

ГОООЛЛЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Чочев изравнява резултата, след като засече с глава прострелно центриране от десния фланг - 1:1!

64′

Гълъбинов пропусна да изравни! По доста късметлийски начин топката достигна до тарана, който отблизо обаче не успя да преодолее вратаря на домакините с удар от въздуха.

63′

Жълт картон за Ивелин Попов.

62′

Славчен е заменен от Райнов.

60′

Родригес е заменен от Да Мота.

58′

Жълт картон за Янс.

55′

Първият точен удар за българите идва в 55-ата минута! Чочев центрира към появилия се преди минути Гълъбинов, но изстрелът с глава на нападателя попада в ръцете на вратаря.

52′

Шанс за втори гол за домакините! Жоаким и Турпел излязоха на добри позиции, но удар на последния от наказателното поле рикошира и премина покрай вратата!

49′

Гълъбинов сменя Краев.

45′

Начало на второто полувреме.

45+3′

Край на първото полувреме!

Снимка 317116

45+2′

Ново спасяване на Пламен Илиев, който се намесва след удар на Турпел от движение!

42′

Страхотна намеса на Пламен Илиев! Врататят спасява силен фронтален удар на Турпел от няколко метра, предотвратявайки второ попадение във вратата на българския отбор!

37′

Шанс за българите, които имаха възможност за нещо по-интересно след грешка на вратаря Жубер, но Краев не успя да центрира добре отдясно в наказателното поле.

35′

Жълт картон за Бодуров.

30′

Домакините опитват да контраатакуват опасно, като в последните 4-5 минути успяха да изнесат играта в средата на терена. Българите пък демонстрират крайна безидейност в предни позиции.

26′

Жълт картон за Страхил Попов.

17′

Футболистите на Хубчев продължават да натискат съперника, събитията се развиват в половината на домакините, но въпреки това българите изглеждат безидейни пред наказателното поле.

Снимка 317112

14′

Принудителна смяна в състава на българите - Недялков заменя Занев.

6′

Българите веднага се пренесоха в половината на съперника след гола.

3′

ГООООЛЛЛ ЗА ДОМАКИНИТЕ! Оливие Тил откри рано резултата! Нападателят на Люксембург получи топка от Аурелиен Жоаким и със силен удар от дъгата на наказателното поле вкара - 1:0!

1′

21. Ян Островски

България излиза срещу Люксембург в последния си мач от квалификациите за Мондиал 2018 в Русия. Срещата е протоколна и за двата отбора.

И все пак "трикольорите" ще се опитат най-накрая да постигнат победа навън, тъй като от началото на цикъла такава им липсва. Петър Хубчев обяви вече, че този мач не бива да бъде отписван, тъй като срещата е въпрос на престиж.

От своя страна домакините допуснаха тежко поражение с 0:8 от Швеция преди няколко дни. Поради това отборът ще иска да се реваншира пред собствена публика. Люксембург победи у дома Беларус в последния си мач у дома, така че срещата съвсем няма да е лесна.

И така, време е за Люксембург - България.

Петър Хубчев: Мачът с Люксембург трябва да се изиграе сериозно

Хубчев: Ще бъде престъпление, ако подценим мача с Люксембург

"Няма да ви кажа какви ще са промените в състава ни"