Младежкият национален отбор по футбол записа нов успех над Андора с 3:0. Момчетата на Михаил Мадански повториха победата си от преди четири дни, като този път място на събитието бе  стадион „Комунал" в град Андора ла Вела.

Така „лъвчетата" събраха пълен актив от шест точки, с който те поведоха в своята група 2. На втора позиция е тимът на Русия с 3 пункта, но и мач по-малко. Нужно е да отбележим, че отборите на Естония, Словения и Дания, все още не са стартирали участието си в квалификациите за ЕВРО 2015.

За финалите се класират победителите в 10-те квалификационни групи и четирите втори отбора с най-добри показатели.

Днешният двубой в малката иберийска държава бе огледален с този, който се игра в Ловеч преди дни. България отново бе пълен господар на терена, като този път, голът падна едва в края на полувремето.

Ради Кирилов проби в наказателното поле, където бе съборен от бранителя Бусенин. Ирландският арбитър Робърт Роджърс не се поколеба да отсъди дузпа, която майсторски бе реализирана от звездата на Ботев (Пловдив)-Тодор Неделев.

Активната игра на Радослав Кирилов продължи и през втората част, когато футболистът на Киево успя да удвои след красиво попадение. Всичко в този двубой приключи в 73-ата минута. Капитанът ни Тодор Неделев бе намерен в изгодна позиция и матира Винардел за крайното 0:3

Следващата среща в похода ни към ЕВРО 2015-та е на 6-ти септември, когато домакинстваме на Естония.

АНДОРА (мл.) - БЪЛГАРИЯ (мл.) 0:3

0:1 Неделев-дузпа (45'), 0:2 Кирилов (53'), 0:3 Неделев (73')

СЪДИЯ: Робърт Роджърс (Реп. Ирландия)

СТАДИОН: "Комунал", Андора ла Вела

АНДОРА: Винардел, М. Сан Николас, Бусенин, Ребес, Виейра, Поуса, Е. Родригес, Алвеш, Рубио, Л. Сан Николас, Гевара

БЪЛГАРИЯ: Евтимов, Мунин, Георгиев, Недялков, Горанов, Васев, Райнов, Неделев, Чочев, Кирилов, Петков