Националният отбор на България постигна победа с 1:0 над състава на Кипър в последна проверка преди началото на световните квалификации.

Единственото попадение за "лъвовете" в дебюта на Любо Пенев пред родна публика отбеляза Илиан Мицански в средата на второто полувреме.

Двубоят се игра пред срамно малко привърженици на стадион "Георги Аспарухов" в столицата, а двата отбора почти приспаха и малцината феновете по трибуните и хилядите пред телевизорите с доста скучна игра и липса на сериозни опасности пред двете врати.

В титулярния състав за България се завърна Николай Михайлов, който не игра в последните два мача заради контузия. Братята Миневи, Иван Иванов и Николай Бодуров започнаха пред него, а в средата на терена Любо Пенев заложи на Дяков, Манолев, Гаджев, Георги Миланов и Гъргоров. На върха на атаката действа капитана Ивелин Попов.

В последствие на терена се появиха Владислав Стоянов, Александър Тонев, Иван Стоянов, Георги Сърмов, Илиан Мицански и Иван Бандаловски.

През първата част единственото по-интересно на "Герена" бяха силни, но не особено точни изстрели на Станислав Манолев, Георги Миланов и Ивелин Попов. Футболистите на Любо Пенев определено бяха по-активния тим, но съставът на Кипър без своите звезди изигра доста посредствен мач.

Играта се пораздвижи след почивката, а светъл лъч определено бе влизането на Илиан Мицански, който за втори път след победния си гол над Холандия донесе успех на България.

Нападателят на Кайзерслаутерн се възползва от пробив и хубаво центриране на Йордан Минев и с глава в отбратния ъгъл откри резултата на стадион "Георги Аспарухов" в 66-ата минута.

Множество смеси разкъсаха ритъма, а до края единственото по-интересно бе нов шанс пред Мицански, който бе изведен добре от Сърмов, излезе сам срещу вратаря Георгалидис, но не успя да го преодолее.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 1:0
1:0 Мицански (66')

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Й. Минев, Иванов, Бодуров, В. Минев, Дяков, Манолев, Г. Миланов, Гаджев, Гъргоров, Попов

КИПЪР: Георгалидис, Момаде, Хараламбус, Меркис, Алонефтис, Солому, Хараламбидис, Макридис, Дубрашинович, Александру, Лабан