Българския футболен съюз (БФС) обяви, че и предстоящите домакински срещи на представителния тим на страната от квалификациите за Мондиал 2026 срещу Турция и Грузия, в допълнение на тази срещу Испания, ще се проведат на Националния стадион "Васил Левски".
"Поради големия зрителски интерес и постъпващите множество запитвания Българският футболен съюз информира, че предстоящите домакински мачове на националния отбор на България от световните квалификации през есента срещу отборите на Испания, Турция и Грузия ще се играят на Националния стадион "Васил Левски" в София", гласи съобщението от БФС.
Още в края на март от футболния съюз информираха, че двубоят срещу европейския шампион Испания ще се състои в столицата.
Срещата България - Испания от група Е на световните квалификации е първа в цикъла и ще се проведе на 4 септември. Другите две домакинства срещу Турция и Грузия са съответно през октомври и ноември.
Домакинската среща с Кипър през юни е планирана да се състои на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.
УмеренЦСКА
на 18.04.2025 в 18:40:30 #1"Поради големия зрителски интерес..." Ще го видим колко е този интерес в София. Но да си припомним, че именно "зрителският интерес" в София беше причина или повод мачовете на националния отбор да ги "преселят" в Разград и Пловдив.