Българският национален отбор по минифутбол загуби с 1:3 от Черна гора в последната си среща от група С на Европейското първенство, което се провежда в Кошице.

Въпреки поражението, българите продължават към 1/8-финалите и очакват развоя на борбата в останалите пет групи, за да разберат кой точно ще бъде техен съперник в първия етап на елиминациите.

След другата среща в групата ни Австрия - Грузия 1:3, първи в нашия поток се нареди Черна гора. Втора е България, а трета - Грузия, като и трите отбора са с по 6 точки от по две победи.

Срещата на българите и черногорците четирите гола паднаха преди почивката. Йованович откри за съперника на България в 3-ата минута, а Ковач удвои малко по-късно. Илиян Генадиев върна едно попадение за българската формация, но грешка на вратаря позволи на голмайстора на първенството до момента Никола Мийович да оформи крайния резултат 3:1 с петото си попадение от началото на турнира.

След почивката треньорът Николай Михов направи някои промени и в няколко ситуации можеше да се стигне до намаляване на резултата. Ударите на Спас Милушев и Любомир Генчев обаче бяха блокирани.