Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение с 0:4 от Гърция в първия си мач от приятелския турнир в Загреб, Хърватия.

Съперникът успя да вкара по два безответни гола във всяко полувреме, като нанесе двоен удар още в средата на първата част.

Грузинци ще свирят България - Литва

Мачът е в събота, 14 октомври

Тогава първо Косидис откри резултата в 18-ата минута, а само 120 секунди по-късно голямата звезда на ПАОК (Солун) Стефанос Цимас удвои преднината на противниковия тим.

До почивката селекцията на Йордан Петков опита да върне поне едно попадение и бе най-близо да го стори в края на първото полувреме, когато Чунг Нгуен До нацели гредата. През втората част влезлият като резерва Илиан Антонов имаше две възможности да се разпише.

Крилото на ЦСКА обаче пропиля шансовете на българския тим. Вместо това Симантиракис и Теодор Филон в самия край на срещата оформиха крайния резултат, възползвайки се от индивидуални грешки на "лъвчетата".

В следващия двубой от приятелския турнир на хърватска земя на 14 октомври България U19 ще се изправи срещу Естония от 16:00 ч., а на 17 октомври от 12:00 ч. е и последният мач срещу домакините.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 3. Михаил Цонев (61 - 9. Илиан Антонов), 8. Антоан Стоянов (64 - 13. Валентин Йотов), 18. Чунг Нгуен До (82 - Виктор Добрев), 20. Кристиян Бойчев (82 - 19. Петър Кирев), 17. Кристиан Грозданов (61 - 22. Стефан Трайков), 11. Борислав Маринов (64 - 21. Александър Александров), 16. Преслав Бачев (64 - 14. Любомир Костов)

Селекционер: Йордан Петков