Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне коментира тежката загуба с 0:3 от Райо Валекано в двубой от Ла Лига.

Аржентинецът не се съгласи с думите на Ян Облак, че титлата в първенството е загубена. "Не споделям това мнение. Отборът направи всичко възможно, но съперникът беше по-добър. Няма за какво да критикувам футболистите. Сега трябва да помислим какво ни предстои в сряда", заяви Симеоне.

Треньорът призна превъзходството на Райо Валекано: "Съперникът беше по-добър от нас. Те бяха по-ефективни и заслужават поздравления за отличната си игра."

Въпреки поражението, Симеоне отчете и положителни моменти: "Все още оценяваме новите играчи. Родриго получи повече игрово време, Варгас се появи като резерва. Нико Гонсалес изигра цял мач, а Молина се представи добре."

Относно целите на тима в първенството наставникът бе категоричен: "Нашата задача е да подхождаме към всеки мач така, сякаш е последен. Сега фокусът ни е върху предстоящия двубой от Шампионска лига."

"Пчеличките" нажилиха здраво "дюшекчиите"

Райо Валекано свали болезнено на земята Атлетико Мадрид

След победата им над Барселона за Купата на Краля