Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна поражение с 1:2 от връстниците си от Босна и Херцеговина в контрола, като резултатът бе 1:1 до самия край на срещата, но домакините съумяха да стигнат до победно попадение в последните секунди. Това бе втора проверка между двата състава в рамките на една седмица, като момчетата на Йордан Петков отстъпиха със същия резултат и в предишния двубой.

Също както и в първия приятелски мач в средата на седмицата, голът за българската селекция бе дело на Преслав Бачев. Той бе точен в 54-ата минута, когато възстанови равенството. Бачев завърши чудесна контраатака на нашия тим, като напредна, изпревари двама противникови играчи и с премерен удар намери мрежата.

Преди това босненците бяха успели да открият резултата още в седмата минута, възползвайки се от неразбирателство в родната защита. Срещата вървеше към заслужено равенство, но в заключителните минути резервата Стефан Марчетич донесе победата на Босна и Херцеговина.

Съставът на България: 1. Марио Младенов (46 - 12. Димитър Алтънов), 3. Ивайло Митев (65 - 5. Адриан Виденов), 4. Виктор Любенов, 6. Ивайло Видев (46 - 13. Кубрат Йонашчъ), 20. Валентин Доцев, 7. Константин Димитров, 10. Джанер Садетинов, 15. Калоян Борунов, 16. Даниел Коков (30 - 18. Дейвид Джоров), 9. Преслав Бачев, 11. Адриян Райчев (65 - 21. Петър Маринов)

Селекционер: Йордан Петков