България победи Казахстан с 2:1 в контролна среща, играна на "Панчо Арена" в унгарското село Фелчут. Ивелин Попов откри резултата в 23-ата минута от дузпа, а Еркебулан Тунгишбаев изравни десет минути след началото на втората част. Николай Бодуров донесе успеха на "трикольорите" с гол в третата минута на добавеното време.

"Лъвовете" не предложиха най-добрата си продукция, като отново трудно създаваха голови положения пред противниковата врата. Казахстан в голяма част от срещата бе по-добрият отбор, като през втората част на няколко пъти бе близо до пълен обрат.

България - Казахстан 2:1

България - Казахстан 2:1, гол на Бодуров

Проверката ще се играе на "Панчо Арена" в унгарския град Фелчут

Още в 4-ата минута България бе близо до гол. Спас Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Манолев стреля с глава, но прати топката в аут. Малко след това Сайдахмет бе изведен на добра позиция. Нападателят обаче прекали с финтовете и бе застигнат от Панов, който му попречи да застраши Пламен Илиев.

В 18-ата минута защитник на Казахстан изби топката след подаване на Делев в наказателното поле. Кълбото попадна в Симеон Славчев, който опита удар от далечна дистанция, но крайно неточно.

Снимка 347484

Пет минути по-късно България поведе в резултата. Станислав Манолев нахлу отляво в наказателното поле и бе съборен от Суюмбаев. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Ивелин Попов и с безпощаден шут вкара за 1:0.

В 27-ата минута Цветомир Панов върна лошо топката към Пламен Илиев, но Тигъра внимаваше и успя да изпревари Роман Муртазаев.

Петър Хубчев: Най-доброто от контролата е резултатът

"Отново трябва да разделим срещата на две полувремена"

В следващите минути Казахстан взе инициативата, но не успя да създаде опасности пред българската врата.

Снимка 347483

В края на полувремето Исламхан опита шут извън наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Втората част започна много силно за играчите на Станимир Стоилов. Влезлията като резерва Еркебулан Тунгишбаев бе в основата на всичко по-интересно през българската врата. В 49-ата минута той намери Роман Муртазаев, а ударът на нападателя срещна гредата. Малко след това Малий прати топката над вратата на Илиев.

В 53-ата минута Тунгишбаев прати топката в наказателното поле, където българският вратар се намеси решително и изпревари играч в жълто, който бе на стрелкова позиция.

Снимка 347490

Три минути по-късно Казахстан изравни. "Лъвовете" не се ориентираха при едно центриране, Муртазаев с пета и след рикошет в Божиков успя да намери Тунгишбаев, който с мощен удар от няколко метра не остави шансове на Тигъра.

В следващите минути Петър Хубчев направи няколко промени, които намалиха устрема в играта на Казахстан. В 60-ата минута Спас Делев опита удар, който не затрудни Плотников.

В 75-ата минута Сайдахмет получи възможност да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Ударът на младока срещна стената, топката се върна към Исламхан, който я прати високо в аут.

Снимка 347491

Четири минути по-късно Муртазаев нахлу в наказателното поле на България, но бе застигнат от Божиков, който му попречи да нанесе силен удар и Пламен Илиев улови.

В третата минута на добавеното време Николай Бодуров засече с глава центриране на Спас Делев отляво и донесе победата на "лъвовете".