България победи с минималното 1:0 Румъния пред срамно малко зрители на националния стадион "Васил Левски" - едва 3000. Единственото попадение в мача реализира играчът на ЦСКА Велизар Димитров, но това не ни топли, тъй като националите ни, които събраха 22 точки, отдавна загубиха шансове за класиране на Евро'08. Това бе шести успех за "лъвовете" в надпреварата и първо поражение за съперника в нея.

Още от самото начало "трикольорите" показаха, че ще разчитат на офанзивна тактика срещу румънците, след като успяха трайно да се настанят в половината им. Попадението за България не закъсня. В 6-ата минута Велизар Димитров откри, след като засече красиво с глава центриране отляво на Мартин Петров. За Велизар попадението бе първо в официален мач за "А" тима. Любопитното е, че по идентичен начин и пак на същата врата (откъм сектор "Г") той вкара на Ливърпул при загубата на ЦСКА с 1:3 през 2005 година.

След гола ситуацията на терена коренно се промени. Възпитаниците на Виктор Пицурка ни натикаха в нашата половина и започнаха да изпускат положение след положение. В 13-ата минута след грешка на отбраната ни топката попадна в Даниел Никулае, чийто удар обаче премина на сантиметри от десния страничен стълб на плонжиралия Иванков. Пет минути по-късно отново националният страж бе блестящ и спаси сигурен гол.

След центриране отляво непокритият в наказателното поле Никулица стреля от воле, но Иванков се намеси авторитетно. В тези минути си пролича, че синхронът между централните бранители Игор Томашич и Александър Тунчев е на много слабо ниво, в резултат на което нападателите на Румъния непрекъснато изскачаха на стрелкови позиции. Все пак след първите 45 минути успяхме да запазим преднината си и да водим на почивката с 1:0.

В началото на второто полувреме и двата отбора действаха предпазливо. Въпреки това в 55-ата минута Велизар Димитров и Христо Йовов направиха атака като по учебник. Бижутера изведе аса на ЦСКА на стрелкова позиция, но той се засуети и не успя да стреля. Три минути след това Стилиян Петров би силно, но топката прелетя над вратата. В 60-ата минута нападателят на Оксер Даниел Никулае отново пропусна да изравни. Той се озова сам срещу Иванков  и би на сантиметри от лявата греда.

В оставащите минути до края на срещата националите упражниха натиск и само можем да съжаляваме, че не победихме румънците с по-убедителен резултат. В 75-ата минута Стилиян Петров направи непростим пропуск. След чудесен пробив по лявото крило топката стигна до Бербатов, който я върна към непокрития халф на Астън Вила, но той не успя да уцели кълбото. В 80-ата минута и Димитър Бербатов се отчете с нов пропуск пред Лобонт. От 3 метра Митко не можа да вкара на опразнената румънска врата. За нападателя на Тотнъм снощната среща бе под №60 за "А" тима.

Последната ни евроквалификация е в сряда срещу Словения, но тя няма никакво значение. Единствената ни утеха е, че нанесохме първо поражение на Румъния в кампанията и в крайна сметка приключихме надпреварата без загуба от северните ни съседи.

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 1:0
1:0 Велизар Димитров (6)