90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90′

Край на мача.

86′

Лек натиск на гостите, които очевидно се опитват да отбележат още едно попадение в срещата.

77′

Гол. Зурико Давиташвили връща едно попадение. Георги Костадинов бе преодолян. Топката бе подадена към към Давиташвили, а осмицата на грузинците я прати във вратата на Михайлов.

74′

Георги Костадинов заменя Борислав Цонев.

74′

Калоян Кръстев влиза на мястото на Димитър Илиев.

73′

Лука Лочошвили получава жълт картон

70′

Гиорги Цитаишвили излиза, Гиорги Квилитая влиза на негово място.

69′

Николай Михайлов пресече опасно подаване към Гиорги Цитаишвили дълбоко в наказателното поле.

67′

Бирсент Карагарен заменя Илиан Илиев.

67′

Петър Витанов влиза на мястото на Ивайло Чочев.

60′

Доминик Янков заменя Тодор Неделев.

60′

Радослав Кирилов влиза на мястото на Спас Делев.

59′

Гиорги Абуряниа заменя Муртаз Даушвили.

59′

Зурико Давиташвили заменя Гиорги Чакветадзе.

59′

Владимер Мамучашвили влиза на мястото на Сандро Алтунашвили.

58′

Муртаз Даушвили също е оцветен в жълто.

57′

Спас Делев е предупреден официално.

52′

ГОЛ! АНДРЕА ХРИСТОВ! Футболистът получи много добро центриране от Тодор Неделев и с глава прати топката за четвърти път във вратата на Мамардашвили.

Снимка 545799

47′

Тситаишвили стреля от пряк свободен удар, но встрани от лявата греда на вратата на Николай Михайлов.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

34′

Отар Какабадзе получава жълт картон.

45′

Край на първото полувреме.

44′

ГОЛ! СПАС ДЕЛЕВ! Тодор Неделев пусна хитър извеждащ пас към бързоногия нападател. Делев се опита да овладее топката, но неуспешно. Кълбото обаче промени траекторията си и успя да изненада Мамардашвили.

Снимка 545795

37′

За малко! Николай Михайлов само изгледа топката след изпълнение от пряк свободен удар на Гиорги Цитаишвили. За наш късмет, кълбото профуча покрай лявата греда.

Снимка 545794

36′

Васил Божиков получава жълт картон.

34′

ГООООООЛ!!! ДИМИТЪР ИЛИЕВ!!! Нападателят запази хладнокръвие и преодоля Гиорги Мамардашвили от бялата точка.

Снимка 545797

33′

Дузпа! Димитър Илиев е повален в наказателното поле.

29′

Жълт картон за Борислав Цонев.

23′

Отар Какабадзе стреля с глава след центриране от фаул, но неточно.

20′

ГООООООЛ!!! ТОДОР НЕДЕЛЕВ!!! Плеймейкърът се разписа след великолепно изпълнение от пряк свободен удар. Изстрелът му не остави шансове на вратаря на Грузия - Гиорги Мамардашвили.

Снимка 545789

14′

Васил Божиков се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар и от трудна ситуация стреля с глава. Гиорги Мамардашвили обаче спаси.

2′

Жорж Микаутадзе опита удар от дъгата на наказателното поле. Получи се рикошет и топката излезе в корнер.

Снимка 545792

1′

Григол Чабрадзе

Националният отбор на България по футбол се изправя в контролна среща срещу Грузия. Проверката е днес от 19:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".

"Лъвовете" взеха 4 точки от мачовете си с Италия (1:1) и Литва (1:0) от световните квалификации, а днес пропускат кръга. Сега селекционерът Ясен Петров ще може да направи доста размествания в състава и да опита различни тактически варианти, които да му послужат в следващите официални мачове.

Ясен Петров: Трябва да покажем, че израстваме и играем футбол

"Промените в състава ще бъдат 9"

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

От титулярите срещу Литва днес се очаква да започнат само Петко Христов и Тодор Неделев. На вратата ще е Николай Михайлов, а в защитата ще се появят Андреа Христов, Васил Божиков и Димитър Велковски. Дебют за националния отбор ще запише Борислав Цонев, който ще си партнира в средата на терена с Ивайло Чочев. Атаката ще води Димитър Илиев, а зад него ще действат Неделев, Илиан Илиев и Спас Делев.

Грузия не се намира в добра форма. Тимът на Вили Саньол е в серия от три поредни загуби без отбелязан гол. В квалификациите за Мондиал 2022 отборът е на дъното в своята група с 1 точка.

Димитър Илиев: Нещата вече изглеждат по-положителни

"Надявам се и занапред да ни предстоят хубави вечери"