Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:
90+2′

Последен съдийски сигнал.

България загуби тежко от Англия с 0:6

Разгром! България допусна най-голямата си домакинска загуба в историята - 0:6 от Англия!

Поредно крушение за тима на Балъков

89′

Нова греда.

Този път на Калъм Уилсън.

85′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:6!

Попадение на Хари Кейн.

След три последователни опита, нападателят най-сетне постига своето.

Гол с левия крак за Кейн, след като от него бе преодоляна половината ни отбрана.

82′

Шут на Кейн по диагонала!

Топката се отбива в рамката на вратата.

Късмет за тима ни.

77′

Малинов се появява на терена на мястото ан Вандерсон.

76′

Рашфорд е сменен от Калъм Уилсън.

73′

Санчо заменя Стърлинг.

72′

Маунт заменя Баркли.

69′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:5!

Пас като по конец на Кейн към Стърлинг.

Футболистът на Манчестър Сити този път нямаше как да сгреши, след като изпревари бранителите и пусна кълбото покрай тялото на Пламен Илиев.

68′

Галин Иванов заменя Иса.

67′

Баркли беше добре изведен в наказателното поле на Илиев.

Този път той не стига до топката.

63′

Хари Кейн е изведен очи в очи с Илиев.

Гол няма!

Изстрелът на голаджията на Тотнъм е вещо спасен от Пламен Илиев.

59′

Шут на Занев от далечна дистанция.

Пикфорд лови.

Краев се размина на сантиметри от топката.

58′

Нова английска атака.

Баркли и Стърлинг не успяват да стигнат до кълбото.

Малшанс за британците.

57′

Стърлинг стреля от близка дистанция!

Ново спасяване на Илиев!

Солидна намеса на българския вратар.

55′

Продължителна акция за гостите.

Топката е центрирана от Трипиър, а след това и от Чилуел.

Никой не успява да я засече.

51′

Пробив на Кейн.

Рашфорд стреля. Илиев спасява.

При добавката Стърлинг шутира неточно.

50′

Пробив на Десподов беше спрян от... Краев.

Той застана на пътя му и не позволи топката да продължи движението си.

Неточен негов изстрел.

46′

Краев заменя Сърмов.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+7′

Първото полувреме беше кошмарно за тима ни във всяко едно отношение. Резултатът беше открит след едва седем минути игра.  Пробив на Рашфорд по фланга бе последван от мощен негов изстрел. Ударът беше точен, Илиев нямаше шанс за реакция. Гостите излязоха напред в резултата по очакван начин.

В 20-ата минута Рос Баркли бе оставен непокрит, изпревари защитниците до себе си и засече топката в мрежата. Засада нямаше, асистенцията бе на Стърлинг, който свърши по-голямата част от работата в случая, извеждайки съотборника си на празна врата.

В 28-ата минута дойде официално предупреждение от диктора на стадиона. Феновете бяха призовани да не скандират обидни епитети на расистка основа. Хари Кейн даде сигнала към официалните лица на стадиона, след като бе алармиран от дебютанта Мингс.

Само четири минути след това Баркли вкара за втори път топката в мрежата, засичайки я с глава. Акцията на тима отново премина като на шега през цялата защита на домакините.

Две минути преди почивката арбитърът отново спря играта, като стана ясно, че бе получил нов сигнал за расистка проява. Фенове от Сектор "Б" бяха помолени да напуснат терена. Над 50 запалянковци си тръгнаха преждевременно от "Васил Левски".

В даденото 6-минутно продължение Стърлинг отбеляза четвърто попадение във вратата на България. Многоходова акция на британците, след която Трипиър подаде към Кейн, който пък изведе Стърлинг на празна врата. За втори път в мача футболист на гостите се оказа в подобна ситуация. Акцията на англичаните бе развита като по учебник.

Така при предимство, което решаваше всичко още преди паузата, двата тима се оттеглиха в почивка.

45+6′

Почивка.

45+4′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

0:4!

Стърлинг бележи четвърто попадение във вратата ни.

Многоходова акция на британците, Трипиър подава към Кейн, който извежда Стърлинг на празна врата.

Като по учебник.

Сериозно превъзходство за гостите.

45′

Шест минути продължение на първата част от двубоя.

44′

Играта все пак продължава.

43′

Играта е спряна. Отново.

Фенове от Сектор "Б" напускат стадиона.

Не е ясно какво ще се случи.

41′

Дебютантът Мингс е дал сигнала за расистка проява и е уведомил капитана на англичаните Хари Кейн.

Това бе разяснено с течение на двубоя.

Обидата е била по адрес на Мингс.

39′

Удар на Занев от над 25 метра.

Далеч над целта.

Топката дори не бе изчакана да завърши движението си, а друга бива вкарана в игра.

36′

Рахийм Стърлинг пада в наказателното поле!

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Футболистът на Манчестър Сити показва с недвусмислен жест, че не е доволен от взетото решение.

Снимка 447662

32′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:3!

Центриране на Хари Кейн, Баркли бележи за втори път.

Снимка 447674

Източник: Twitter

Праща с глава топката в мрежата на Пламен Илиев.

Категорично превъзходство за гостуващия отбор.

28′

Официално предупреждение.

Феновете са призовани да не скандират обидни епитети на расистка основа.

Хари Кейн даде сигнала към официалните лица на стадиона.

24′

Пробив на Мингс по левия фланг.

Центрирането му не води до нищо интересно.

Уинкс също опитва да прати топката в предни позиции, но не успява да го направи.

20′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Баркли на празна врата.

Снимка 447661

Бе оставен той непокрит, изпревари защитниците до себе си и засече топката в мрежата.

Засада няма, асистенцията е на Стърлинг, който свърши по-голямата част от работата в случая.

18′

Опит за извеждащо подаване към Рашфорд.

Неуспешен е той.

Нова акция за британците.

12′

Димитър Бербатов, Борислав Михайлов и спортният министър Красен Кралев един до друг на Националния стадион "Васил Левски".

Георги Домусчиев също им прави компания.

Снимка 447655

11′

Първи точен изстрел и за състава на България в мача!

Негов автор е Ивелин Попов.

Шутът бе от много далечна дистанция, но въпреки това Пикфорд едва успява да го отрази.

Играта продължава.

7′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Пробив на Рашфорд по фланга, последван от мощен негов изстрел.

Ударът е точен, Илиев няма шанс за реакция.

Гостите излизат напред в резултата.

Снимка 447657

5′

За четвърти път играе с топката Пламен Илиев.

От началото на двубоя са изминали едва 5 минути.

4′

Жълт картон за Хендерсън.

Грубо негово нарушение в средата на терена.

Пропуска следващия мач на състава си капитанът на Ливърпул.

Снимка 447666

3′

Тотален натиск на гостите в първите мигове от двубоя.

Без български футболисти в противниковата половина от терена.

1′

Капитанът на "лъвовете" Ивелин Попов ще излезе на терена тази вечер със специална лента на ръката си.

Снимка 447648

Източник: UEFA.com

1′

Защитникът на Астън Вила Тайрън Мингс ще дебютира за английския национален отбор срещу България в тази квалификация за Евро 2020.

Снимка 447653

26-годишният футболист ще започне от първата минута с екипа на Трите лъва.

Снимка 447649

1′

"Няма да започна днес, но в националния отбор човек може да помага и вътре, и когато е извън терена.

Важно е да покажем характер и самочувствие, срещу толкова силен съперник.

Имаха четири сериозни възможности и вкараха също толкова голове в предишния мач, но никой не гарантира, че днес ще се случи същото", каза националът Марселиньо преди началото на сблъсъка.

Снимка 441751

1′

Карагарен

Българският национален отбор по футбол приема на стадион "Васил Левски" лидера в квалификационната ни група за Евро 2020 Англия.

Това е предпоследният мач за тима ни от кампанията. До края на този цикъл остава само домакинство на Чехия на 17 ноември.

В тези два мача срещу фаворитите в групата ни момчетата на селекционера Красимир Балъков трябва да се реваншират за изявите си през последната година, в която не успяха да запишат победа в 10 поредни мача.

България без Антон Недялков срещу Англия

България загуби ключов футболист за сблъсъка с Англия

Антон Недялков е с контузия

Нещо повече - нашият национален отбор може за първи път в историята да завърши без победа, откакто квалификациите се провеждат в групи, което ще бъде нов антирекорд.

За Евро 2012 отново бяхме последни в групата си, но успяхме да постигнем една победа - 1:0 срещу Уелс.

В група с Англия и Черна гора, "лъвовете" вече са завършвали на последното място

Тази вечер "трикольорите" гостуват на Черна гора

В последния си двубой от квалификациите България постигна 0:0 като гост на Черна гора.

Балъков: Със сигурност ще има промени в състава

"След последната тренировка ще избистрим стартовите 11"

Капитанът Ивелин Попов ще се окаже българският футболист с най-много мачове срещу Англия - 4. По три имат Добромир Жечев, Радостин Кишишев и Стилиян Петров.

Снимка 441750

Селекционерът на гостите Гарет Саутгейт излиза със силен състав в София.

Англия загуби от Чехия в последния си мач и той ще търси сигурност, за да не допусне нова грешна стъпка.